Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Race of Champions 2012: Karthikeyan i Chandhok zakwalifikowali Indie do Pucharu Narodów

2012-12-15 - G. Filiks     Tagi: Karthikeyan, Indie, Chandhok, Race of Champions, Wyścig Mistrzów, RoC
Narain Karthikeyan i Karun Chandhok wygrali przeprowadzone wczoraj na Stadionie Narodowym Rajamangala w stolicy Tajlandii - Bangkoku azjatyckie kwalifikacje do tegorocznej edycji Race of Champions. Jako drużyna Indii będą dzisiaj walczyć o Puchar Narodów słynnego Wyścigu Mistrzów. W piątkowym finale Karthikeyan, który przez ostatnie dwa lata jeździł w Formule 1, oraz Chandhok, który także ma za sobą przygodę z królową sportów motorowych, a aktualnie rywalizuje w wyścigach długodystansowych, pokonali zespół Japonii reprezentowany przez Kazuyę Oshimę i Takuto Iguchiego, którzy tego roku zwyciężyli w swoich klasach 24-godzinne zawody na Nurburgringu.

„To była bardzo dobra noc, oczywiście bardzo miło zakończyć ją triumfem".
- mówił Chandhok. „Zmagania nie okazały się tak proste, jak myśleliśmy, ponieważ mieliśmy swoje ulubione samochody, a jeździliśmy innymi. Ale ostatecznie wszystko wyszło. Mieliśmy dużo zabawy i naprawdę cieszyliśmy się naszym pierwszym występem w RoC. Uważam, że pokonaliśmy każdego uczciwie". Karthikeyan dodał: „Złożenie każdym wozem precyzyjnego okrążenia było wyzwaniem. Tutaj chodzi po prostu o to, aby z każdego samochodu wyciągnąć maksimum osiągów. Musisz się bardzo szybko przystosować i nie popełniać błędów, ponieważ potrzebujesz czystego kółka. Bardzo cieszymy się z wygranej, teraz wyczekujemy reszty zmagań. Jesteśmy gotowi rzucić wyzwanie. Zawojujemy świat!"
W azjatyckich kwalifikacjach Race of Champions udział wzięli jeszcze Chiny reprezentowane przez Ho-Pin Tunga i Han Hana oraz Tajlandia, której barw bronili Nattavude Charoensukawattana i Tin Sintrai. Obie drużyny nie wyszły z grupy, ale Tajlandia jako gospodarz imprezy ma zapewniony udział w sobotnim Pucharze Narodów.Reprezentowanie Tajlandii wspomniani Charoensukawattana i Sintrai wygrali poprzez wejście do finału rozegranych również wczoraj tajskich kwalifikacji RoC. Panowie w drodze na szczyt pokonali Nattapona Horthongkumę oraz Saka 'Kiki' Nanę. Całe zmagania zwyciężył Charoensukawattana, czempion tajlandzkiej edycji mistrzostw Super Car sprzed dwóch lat.„Moje doświadczenie pomogło, ale najważniejsze było to, że wystrzegłem się błędów". - powiedział.

Dzisiejszą rywalizację o Puchar Narodów RoC, w której udział wezmą m. in. mistrzowie Formuły 1 - Michael Schumacher i Sebastian Vettel, czy czempion motocyklowej serii MotoGP - Jorge Lorenzo, pokaże stacja Orange Sport. Transmisja od godziny 13:30.