Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  RacingForPoland - nowy polski zespół wyścigowy celujący w 24h Le Mans
RacingForPoland - nowy polski zespół wyścigowy celujący w 24h Le Mans

RacingForPoland - nowy polski zespół wyścigowy celujący w 24h Le Mans

2017-07-11 - G. Filiks     Tagi: RacingForPoland, Romecki, 24h Le Mans, Ligier, Le Mans, Wyścigi długodystansowe
Utworzenie nowego polskiego zespołu wyścigowego "RacingForPoland” stało się rzeczywistością w niespełna trzy tygodnie po ogłoszeniu tego na antenie Eurosportu podczas transmisji tegorocznej edycji 24-godzinnych zawodów Le Mans. Za projektem stoi polsko-francuski kierowca Stefan Romecki.

W czwartek 6 lipca, tuż po wyjeździe z fabryki, Ligier JSP3 w barwach nowego zespołu zaliczył swoje pierwsze testowe okrążenia na torze Magny-Cours we Francji. Pod szczególną opieką francuskiego zespołu N’Race i we współpracy z konstruktorem Ligier, prototyp ekipy „RacingForPoland” staje się orężem w pierwszym etapie wieloletniego programu, którego celem będzie wystawienie samochodu w barwach Polski w 24h Le Mans.
RacingForPoland - nowy polski zespół wyścigowy celujący w 24h Le MansRacingForPoland - nowy polski zespół wyścigowy celujący w 24h Le Mans
„Będzie to wspaniała okazja do zaprezentowania polskiej jakości pracy, polskich kierowców, inżynierów, mechaników i studentów szkolących się w ramach wieloletniego programu sportowego, a także do zaproszenia turystów z całego świata do przyjazdu na wakacje pod hasłem Visit Poland, nagłośnienia wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i sportowych, promocji polskich marek i produktów na światowym rynku w najbardziej dynamiczny i efektowny sposób. Dumny z reprezentowania wizerunku Polski program sportowy „RacingForPoland” przeniesie naszą pasję na arenę wyścigów międzynarodowych w biało czerwonych barwach!" - komentuje Romecki.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WTCR 2018 - skrót rundy na Zandvoort


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

RacingForPoland - nowy polski zespół wyścigowy celujący w 24h Le Mans

Newsletter
Galerie zdjęć