Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Rallycrossowe Mistrzostwa Świata: Znów Hansen, tym razem w Loheac

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata: Znów Hansen, tym razem w Loheac

2015-09-06 - P. Krupka     Tagi: Rallycrossowe Mistrzostwa Świata
Timmy Hansen wygrał drugi raz z rzędu w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Tym razem w Loheac. Drugie miejsce zajął Petter Solberg, aktualny mistrz tej kategorii. Trzci był sensacyjnie Jean-Baptiste Dubour.

Pierwszy półfinał wygrał właśnie Hansen, zostawiając z tyłu Mattiasa Ekstroma i Duborga. W drugim półfinale najszybszy był Solberg, przed Johanem Kristofferssonem i Robinem Larsonem
Finał rozpoczął się po myśli Hansena, który utrzymał przewagę nad Solbergiem. Dubourg z kolei dotarł na metę jako trzeci. W klasyfikacji Solberg ma 219 punktów, goni go Hansen, mający 182 oczka. Trzeci Kristoffersson ma 156 punktów.