Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Red Bull Kart Fight: Polak na 10. miejscu w światowym finale (wideo)
Red Bull Kart Fight: Polak na 10. miejscu w światowym finale

Red Bull Kart Fight: Polak na 10. miejscu w światowym finale (wideo)

2014-04-27 - G. Filiks     Tagi: Karting, Wyniki, Wideo, Video, Red Bull Kart Fight
Adrian Puc, który ubiegłego roku wygrał kolejną polską edycję Red Bull Kart Fight, wywalczył wczoraj 10. miejsce w światowym finale tego turnieju kartingowego dla najlepszych amatorów.

Red Bull Kart Fight 2014 - światowy finał

Po 32 okrążeniach na pętli wytyczonej pośrodku austriackiego toru Formuły 1 Red Bull Ring (dawniej A1-Ring), 30-letni rzeszowianin finiszował pół minuty za zwycięzcą. Okazał się nim Makoto Kubo, rok młodszy Japończyk. Kubo nie dał szans rywalom, osiągając metę 21 sekund przed drugim Andreą Tognallim, 17-letnim Włochem. Podium uzupełnił Ivan Visak. 20-letni Chorwat powtórzył swój wynik z zeszłorocznego finału w Bolonii mimo, że na pierwszym okrążeniu obrócił gokarta i był ostatni.

Puc zajął 10. lokatę na 20 uczestników. Po zawodach wyraził zadowolenie z uzyskanego wyniku.

„Dziesiąte miejsce na świecie to ogromny sukces. Dziękuję wszystkim za wsparcie!"
- powiedział. Zwycięzca wyścigu Kubo w nagrodę przejechał 10 okrążeń Red Bull Ringu bolidem Formuły Renault 2.0. Drugi Tognalli pokonał taki samym dystans pojazdem KTM X-Bow, zaś trzeci Visak zasiadł w fotelu pasażera wyścigowego BMW Z4 na dwa kółka z Patrickiem Friesacherem, byłym kierowcą F1.