Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Red Bull X-Fighters 2012: Najwyższą klasę w Madrycie pokazał Levi Sherwood
Red Bull X-Fighters 2012:Madryt, Hiszpania

Red Bull X-Fighters 2012: Najwyższą klasę w Madrycie pokazał Levi Sherwood

2012-07-21 - A. Miklewska     Tagi: Red Bull X-Fighters, Freestyle, Freestyle Motocross, Red Bull, FMX
Pomimo ekonomicznego kryzysu, Hiszpania znajduje się na szczycie światowego sportu. Naród mistrzów piłki nożnej, może pochwalić się także niesamowitymi zawodnikami w sportach motorowych. Także teraz obywatele Hiszpanii pokazali się z bardzo dobrej strony. Podczas ostatnich zawodów Red Bull X-Fighters na słynnej arenie walk byków Las Ventas zajęli wysokie miejsca. Dany Torres i Maikel Melero zostali jednymi z bohaterów zawodów. Zajęli oni kolejno drugie oraz trzecie miejsce i zostali gorąco przyjęci przez fanów FMX.
Red Bull X-Fighters 2012 - Madryt mekką zawodów freestyle motocross
Zwycięzcą hiszpańskich zawodów został Levi Sherwood, który wygrał walkę z Torresem. Był to kolejny magiczny wieczór. Największa na świecie impreza freestyle motocross odbyła się pod gwiazdami, a oglądało ją na żywo 20.000 widzów.

Levi Sherwood: "To były bardzo intensywne zawody. Naprawdę trudno było rywalizować z Torresem i jego kibicami." Maikel Melero miał podczas zawodów ubraną koszulkę hiszpańskiej reprezentacji piłki nożnej. Wywołało to olbrzymią ekscytację tłumu i najwyraźniej pomogło mu pojechać na miarę mistrzów. Thomas Pages zajął czwarte miejsce, po olśniewających trikach, których nie powstydziliby się najbardziej doświadczeni zawodnicy FMX.
Dany Torres, który broni tytułu mistrzowskiego, zmaga się w tym sezonie z serią kontuzji. Sherwood nie ułatwia mu zadania i prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej, ma 230 punktów. Na drugim miejscu jest Javier Villegas, a trzeci jest Todd Potter.Następny przystanek serii Red Bull X-Fighters już 11 sierpnia na stadionie olimpijskim w Monachium.Wyniki Red Bull X-Fighters, Madryt 2012: