Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Renault bierze pod skrzydła chińskiego kartingowca
Renault bierze pod skrzydła chińskiego kartingowca

2016-04-13 - G. Filiks     Tagi: Renault, Karting, Sun Yue Yang
Chiński talent w kartingu Sun Yue Yang został nowym podopiecznym Akademii Renault Sport.

Renault obejmuje wsparciem kierowców, w których widzi materiał na zawodników Formuły 1. Do programu włączono już wcześniej ostatniego mistrza Formuły Renault 3.5 - Olivera Rowlanda, mistrza Formuły Renault 2.0 Eurocup i Formuły Renault 2.0 ALPS - Jacka Aitkena, mistrza Formuły Renault 2.0 NEC i wicemistrza Formuły Renault 2.0 Eurocup - Louisa Deletraza oraz wicemistrza Formuły Renault 2.0 NEC i trzeciego kierowcę zeszłorocznego sezonu Formuły Renault 2.0 Eurocup - Kevina Jorga. 15-letni Sun Yue Yang w zeszłym roku należał do światowej czołówki w kartingowej klasie KFJ. Między innymi zajął 4. miejsce w South Garda Winter Cup, zdobył 5. pozycję w WSK Champions Cup, czy uplasował się na 13. lokacie w Mistrzostwach Europy i na 14. w Mistrzostwach Świata.

Innego chińskiego kierowcę ma wśród kandydatów na zawodników F1 marka Ferrari - startującego w Europejskiej Formule 3 Guanyu Zhou. W Formule 1 nigdy dotąd nie ścigał się Chińczyk. Jedynie Ma Qing Hua wziął udział w kilku sesjach treningowych w latach 2012-2013, wystawiony przez już nieistniejące zespoły HRT i Caterham.