Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Scirocco R-Cup: Nilsson wygrywa finał sezonu na Hockenheim, Gładysz bez tytułu wicemistrza

2012-10-20 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Hockenheim, Scirocco R Cup, Gładysz, Litwin, Wyścig
Ola Nilsson po starcie z pierwszego pola pewnie wygrał ostatni wyścig Scirocco R-Cup sezonu 2012 na torze Hockenheim, pieczętując swój mistrzowski tytuł. Adam Gładysz nie zdołał utrzymać za plecami Dennisa Trebinga i przegrał z 20-letnim Amerykaninem bój o wicemistrzostwo.

W drodze po ósme tegoroczne zwycięstwo Nilsson prowadził od startu do mety. Drugie miejsce bezproblemowo wywalczył Kasper Jensen, zdobywając tym samym tytuł najlepszego debiutanta roku. Podium uzupełnił Berke Bayindir. Gładysz mimo słabego startu zachował w pierwszych zakrętach trzecią pozycję, ale jeszcze przed końcem otwierającego okrążenia pozwolił się wyprzedzić naciskającemu Bayindirowi. Jednak czwarte miejsce wciąż dawało mu tytuł wicemistrza. Polski kierowca utrzymywał je przez pierwszą część zawodów. W drugiej niestety zaczął tracić kolejne lokaty. Gdy wyszedł przed niego Trebing, marzenia o drugim miejscu na koniec sezonu prysły. Ostatecznie Adam dojechał dziewiąty, bezpośrednio przed Jakubem Litwinem. Nasz drugi reprezentant mijając metę dziesiąty nie zdołał zabrać tytułu wicemistrza Junior Cup Jonasowi Gieslerowi, który był dzisiaj szósty. Bądź co bądź  ma powody do zadowolenia, bowiem trzecie lokata w generalce debiutantów jest dla niego niewątpliwym sukcesem.
Wśród zawodników startujących na Hockenheim gościnnie najlepiej wypadł Emenuele Pirro. Pięciokrotny zwycięszca słynnego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans zajął 13. pozycję. Christian Danner był piętnasty, a Norbert Vettel, ojciec dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela, zamknął stawkę, dojeżdżając do mety samotnie. Frank Biela oraz Marcus Winkelhock nie ukończyli zmagań.