Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Scirocco R-Cup: Marthen triumfatorem drugiego wyścigu na Oschersleben. Polacy słabo

2012-09-16 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Scirocco R Cup, Gładysz, Oschersleben, Litwin, Wyścig
Młody Rasmus Marthen wygrał niedzielne zawody Scirocco R-Cup na torze Oschersleben, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze. Szwed pokonał o zaledwie 0.546 sekundy lidera klasyfikacji Junior Cup - Kaspera Jensena. Podium uzupełnił Dennis Trebing. Ola Nilsson, który zwyciężył w sobotę, zapewniając sobie mistrzowski tytuł, dzisiaj był tylko piąty. Jeszcze gorzej poszło polskiemu duetowi - Jakub Litwin zajął 8. lokatę, Adam Gładysz dopiero 16. Triumfując Marthen sprawił sensację, bowiem nigdy wcześniej nie zameldował się na mecie w czołówce. Gładysz po pechowym występie spadł z 2. na 3. miejsce w tabeli łącznej Scirocco R-Cup. Polaka o 3 punkty wyprzedza Trebing. Losy wicemistrzostwa rozstrzygnie ostatni tegoroczny wyścig, który zostanie rozegrany 20 października na Hockenheimring.