Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Scirocco R-Cup, Norisring, Wyścig: Kolejne podium Gładysza. Polak tuż za Nilssonem

2012-06-30 - G. Filiks     Tagi: Scirocco R Cup, Norisring, Gładysz, Wyniki, Nilsson, Litwin
Ruszając z pole position Ola Nilsson wygrał wyścig Scirocco R-Cup na ulicznym torze Norisring. Dzięki piątemu tegorocznemu zwycięstwu Szwed umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Adam Gładysz po starcie z trzeciego pola pokonał słynnego weterana Formuły 1 Nicolę Lariniego i przeciął metę drugi, niecałe pół sekundy za Nilssonem. Jakub Litwin także zyskał jedną pozycję, przyjeżdżając jako dziesiąty. Występujący gościnnie Larini był ostatecznie trzeci, przed młodym holenderskim rajdowcem Kevinem Abbringiem. Inna "Legenda" Pedro Lamy zajął szesnaste miejsce, dawny piłkarz reprezentacji Niemiec Karl-Heinz Riedle dwudzieste, zaś Christian Danner nie ukończył zawodów. W klasyfikacji generalnej Gładysz wciąż jest drugi. Polak zwiększył przewagę nad trzecim Denisem Trebingiem do 37 punktów. Litwin z czwartej spadł na szóstą lokatę, ale zdołał utrzymać prowadzenie w Junior Cup. Kolejny wyścig Scirocco R-Cup 18 sierpnia na Nurburgringu.