Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Scirocco R-Cup: Pole position na Oschersleben dla Nilssona, Gładysz z czwartym czasem

2012-09-15 - G. Filiks     Tagi: Scirocco R Cup, Gładysz, Oschersleben, Wyniki, Kwalifikacje, Litwin
Ola Nilsson wygrał rozegrane dzisiaj kwalifikacje Scirocco R-Cup na torze Oschersleben. Szwed, który zdominował tegoroczny sezon, uzyskał czas 1:40.181, odskakując reszcie stawki na prawie pół sekundy. Adam Gładysz stracił do niego 0.716 sekundy i zajął 4. pozycję. Jakub Litwin pojechał jeszcze pół sekundy wolniej, zdobywając 9. pole.

Nilsson, który obchodzi dzisiaj 24. urodziny, jeżeli wygra sobotni wyścig na Oschersleben, zapewni sobie pierwszy w karierze tytuł mistrza Scirocco R-Cup.

Wśród kierowców "Legend" kwalifikacje najlepiej poszły Klausowi Niedzwiedziowi. Były gwiazdor DTM był 12. Kurt Thiim zajął 15. miejsce, zaś Pierre-Henri Raphanel przed laty jeżdżący w Formule 1 wywalczył 19. lokatę. Niemiecki kucharz Andi Schweiger musiał przerwać swój udział w kwalifikacjach przez wypadek.

Pierwszy wyścig Scirocco R-Cup na Oschersleben przeprowadzony zostanie sobotniego popołudnia, drugi niedzielnego.