Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Sebastien Loeb na motocyklu - 13. miejsce w Scorpion Masters
Sebastien Loeb na motocyklu - 13. miejsce w Scorpion Masters

2013-12-02 - G. Filiks     Tagi: Wyścigi motocyklowe, Loeb
Były dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb minionego weekendu wziął udział w zawodach motocyklowych Scorpion Masters. Po czterech konkurencjach, został sklasyfikowany na 13. miejscu. Startowało 30 uczestników.

Loeb ma talent do pędzenia na czterech kółkach, ale jego umiejętności na dwóch pozostawały niewiadomą. Co prawda jest miłośnikiem motocykli i bynajmniej nie obca mu jazda nimi, jednak w profesjonalnych zawodach jednośladów jeszcze nie brał udziału, pomijając start motorowerem 23 lata temu.
Sebastien Loeb na motocyklu - 13. miejsce w Scorpion MastersSebastien Loeb na motocyklu - 13. miejsce w Scorpion Masters
W Scorpion Masters zorganizowanym na torze Paul Ricard poszło mu całkiem nieźle. Francuz rywalizował w trialu, enduro, supermoto i wyścigach drogowych. Najlepiej wypadł oczywiście na asfalcie, zajmując 10. i 9. miejsce. Warto wspomnieć, że taki sam wynik uzyskał zwycięzca całej imprezy David Knight, trzykrotny mistrz świata enduro.

Loeb bądź co bądź poradził sobie gorzej od drugiego przedstawiciela sportów samochodowych, Soheila Ayariego. Francusko-irański kierowca, który dwukrotnie finiszował czwarty w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zajął ostatecznie 9. pozycję.

źródło: źródło: Scorpion Masters, fot. Alexandre Chailan, Facebook (Sebastien Loeb Racing)