Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Syn Doohana pod skrzydłami Red Bulla
Syn Doohana pod skrzydłami Red Bulla

2017-09-29 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, Doohan
Red Bull przyjął na 2018 rok do swojego programu szkolenia młodych kierowców wyścigowych czterech zawodników z kartingu. Wśród nich jest Jack Doohan, syn byłego 5-krotnego mistrza świata na motocyklu Micka Doohana.Australijczyk w tym roku zajął 3. miejsce w kartingowych mistrzostwach Europy juniorów. W przyszłym przy wsparciu Red Bulla spróbuje sił w Brytyjskiej  Formule 4. Programem Red Bulla zostali objęci również Brytyjczycy Jonny Edgar i Harry Thompson oraz Norweg Dennis Hauger.

Edgar to kartingowy mistrz Europy juniorów, a Thompson wicemistrz. Drugi z wymienionych poza tym był 3. w juniorskiej edycji WSK Super Masters i wygrał prestiżowy Winter Cup.

Z kolei Hauger zajął 7. pozycję w mistrzostwach Europy seniorów, a wcześniej został kartingowym mistrzem Niemiec.