Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Syn Polaka wygrywa w NASCAR
Syn Polaka wygrywa w NASCAR

2017-02-25 - G. Filiks     Tagi: NASCAR, Grala
Kaz Grala, który jest synem polskiego kierowcy wyścigowego Dariusza Grali, sensacyjnie zwyciężył pierwszą i najważniejszą rundę NASCAR Camping World Truck Series, rozegraną na owalu Daytona.

18-latek został w ten sposób najmłodszym triumfatorem zawodów krajowej serii NASCAR w historii.
Syn Polaka wygrywa w NASCARSyn Polaka wygrywa w NASCAR
Grala, który wcześniej zdobył pole position do wyścigu, zgarnął wygraną wychodząc cało z karambolu, do jakiego doszło na ostatnim ze 100 okrążeń.

„To było czadowe!" - emocjonował się na mecie. „Nie mogę uwierzyć, że wygraliśmy Daytonę".

Zbiorowy wypadek wydarzył się również na początku wyścigu pikapów.

„Nie wiedziałem, jak wykręcić bączka. Nie wiedziałem, jak przejechać zwycięską rundę po torze. Jestem Polakiem, więc uznałem, że powinienem pojechać w przeciwnym kierunku". - dodał Grala.

Pokonanie okrążenia toru w przeciwnym kierunku po wygraniu zawodów to tradycja o nazwie "Polish victory lap", zainicjowana w 1988 roku przez polsko-amerykańskiego kierowcę Alana Kulwickiego, mistrza najwyższej serii NASCAR z sezonu 1992.

źródło: fot. facebook.com/kazgralaracing