Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Szkopek nie ukończył pierwszego wyścigu WSBK na Magny-Cours
Szkopek nie ukończył pierwszego wyścigu WSBK na Magny-Cours

2015-10-04 - G. Filiks     Tagi: Szkopek, Francja, Wyścigi motocyklowe, WSBK, Magny Cours
Paweł Szkopek nie osiągnął mety porannego wyścigu WSBK na francuskim torze Magny-Cours, wyeliminowany awarią motocykla.

Mistrz Polski w najwyższej klasie Superbike rywalizujący w prestiżowej serii z „dziką kartą", po starcie swoją Yamahą z 16. pola na mokrej nawierzchni szybko awansował na 12. miejsce.
Szkopek nie ukończył pierwszego wyścigu WSBK na Magny-CoursSzkopek nie ukończył pierwszego wyścigu WSBK na Magny-Cours
Nasz rodak utrzymywał się w punktowanej piętnastce, niestety kilka okrążeń przed końcem zaczął tracić pozycje Ostatecznie zjechał do boksów.

W jednośladzie Szkopka mogło dojść do zalania elektryki lub awarii pompy paliwa, napisał jego zespół na Facebooku.

Zawody wygrał świeżo koronowany mistrz świata Jonathan Rea.

Trzymamy kciuki za szczęśliwszy występ Szkopka w popołudniowym wyścigu.