Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Szkopek szesnasty w deszczowych kwalifikacjach WSBK na Magny-Cours
Szkopek szesnasty w deszczowych kwalifikacjach WSBK na Magny-Cours

2015-10-03 - G. Filiks     Tagi: WSBK, Wyniki, Szkopek, Francja, Magny Cours
Paweł Szkopek startujący z „dziką kartą" w rundzie WSBK na francuskim torze Magny-Cours, zajął 16. miejsce na 20 zawodników podczas mokrych kwalifikacji.

Motocyklowy mistrz Polski w najwyższej klasie Superbike jednośladem Yamahy w trudnych, deszczowych warunkach uzyskał czas 2:02,809 i był szósty w sesji Superpole 1. Nasz rodak pokonał Gianlukę Vizziello, Romana Ramosa, weterana MotoGP Randy'ego de Punieta oraz innego zawodnika mającego na koncie występy w tej serii Davida Saloma, który nie przejechał żadnego okrążenia.
Szkopek szesnasty w deszczowych kwalifikacjach WSBK na Magny-CoursSzkopek szesnasty w deszczowych kwalifikacjach WSBK na Magny-Cours
Na zmoczonej nawierzchni wywracali się czołowi riderzy - Tom Sykes, Sylvain Guintoli, Chaz Davies, czy Alex Lowes.

Sesję Superpole 2 wygrał Leon Haslam. Brytyjczyk pokonał w walce o pole position rodaka i świeżo koronowanego mistrza świata Jonathana Rea o 0,004 sekundy, notując 1:56,404.