Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Nieudany powrót Szkopka do WSBK
Paweł Szkopek w WSBK

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Nieudany powrót Szkopka do WSBK

2017-08-21 - .     Tagi: Audi Sport TT Cup, Lamborghini Super Trofeo, WSBK, Rdest, Szkopek, Janosz
Paweł Szkopek minionego weekendu niestety nieudanie powrócił do Mistrzostw Świata Superbike. Polak nie ukończył obydwu wyścigów na niemieckim torze EuroSpeedway Lausitz.

Dziesięciokrotny mistrz naszego kraju startujący na Yamasze w barwach polskiego zespołu Pazera Racing zaczął od 21. miejsca w kwalifikacjach.
Paweł Szkopek w WSBKPaweł Szkopek
W pierwszych zawodach przebił się na 16. pozycję, ale wyeliminowały go problemy z układem wydechowym.

W niedzielę popełnił błąd podczas hamowania, wyjechał na pobocze, a wracając na tor przewrócił się przy bardzo małej prędkości w pułapce żwirowej. Upadek aktywował poduszkę powietrzną w kombinezonie 42-latka, co uniemożliwiło mu kontynuowanie jazdy.

Następne dwa podia Janosza w Lamborghini Super Trofeo Asia

Artur Janosz zdobył kolejne dwa podia w Lamborghini Super Trofeo Asia, ścigając się na japońskim torze Fuji.

W kwalifikacjach Polak zajął 4. miejsce - podobnie jak jego brytyjski zmiennik Toby Sowery.
Artur Janosz w Lamborghini Super Trofeo AsiaArtur Janosz
W pierwszym wyścigu awansowali na 3. pozycję, a w drugim na 2.

W niedzielę Janosz nawet prowadził po znakomitym starcie, ale zanim oddał samochód zmiennikowi, utracił pozycję lidera. Później zaczęło padać i Sowery zbliżył się do pierwszej lokaty na dwie sekundy, lecz zabrakło mu czasu, by powalczyć o zwycięstwo.
Rdest czwarta w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest ma za sobą emocjonujący weekend w Audi Sport TT Cup na holenderskim torze Zandvoort.

W kwalifikacjach zajęła 5. pozycję - i na mokrej nawierzchni "pocałowała" bandę. Tak mocno, że doznała kontuzji stopy.

Mimo urazu w pierwszym wyścigu udało jej się zyskać jedno miejsce i finiszować na 4. lokacie.
Gosia Rdest w Audi Sport TT CupGosia Rdest
W drugich zawodach znów awansowała, ale niestety miała dwa kolejne wypadki - jeden ze startującym gościnnie byłym kierowcą Formuły 1 Giedo van der Garde - i uszkodzonym samochodem spadła na 13. miejsce.

W klasyfikacji łącznej Gosia jest dalej na 5. pozycji.