Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Janosz znów wygrywa w Lamborghini Super Trofeo Asia
Artur Janosz w Lamborghini Super Trofeo Asia

Starty Polaków w weekend: Janosz znów wygrywa w Lamborghini Super Trofeo Asia

Artur Janosz odniósł minionego weekendu kolejne zwycięstwo w azjatyckiej edycji pucharu Lamborghini Super Trofeo.

Polak i jego włoski zmiennik Andrea Amici wygrali po starcie z drugiego pola niedzielny wyścig na słynnym torze Suzuka w Japonii. To ich czwarty wspólny triumf. W sobotnich zawodach zajęli trzecie miejsce, jednak potem dostali 30-sekundową karę za niebezpieczny wyjazd z pit-stopu, przez którą spadli na dziesiątą lokatę.

Mimo tego Janosz i Amici cały czas przewodzą klasyfikacji generalnej sezonu - z 11-punktową przewagą.

Zwycięstwo Rdest w GT4 Central European Cup

Gosia Rdest wygrała ze swoim nowym zmiennikiem Oscarem Tunjo (byłym kierowcą serii GP3 i Formuły Renault 3.5) wyścig GT4 Central European Cup.

Polka i Kolumbijczyk jadący Audi R8 LMS GT4 zwyciężyli po starcie z trzeciego pola niedzielne zawody na niemieckim torze Nurburgring. W sobotnich także wywalczyli podium, zajmując drugie miejsce. Rdest w końcówce próbowała wydrzeć triumf innemu kierowcy płci pięknej Marylin Niederhauser, ale nie dała rady.

Z sukcesów cieszył się również startujący samotnie Maciej Marcinkiewicz, który dwa razy zdobył za sterami Maserati GranTurismo MC GT4 drugą pozycję w klasie Am Cup. W klasyfikacji łącznej wyścigów dwukrotnie uplasował się na siódmej lokacie.
Śmiechowski w ostatniej chwili stracił triumf w V de V Endurance Series

Jakub Śmiechowski zajął drugie miejsce w 4-godzinnym wyścigu V de V Endurance Series na francuskim torze Dijon-Prenois.

Aktualny mistrz serii w kategorii LMP3, startujący w duecie ze Szwedem Pontusem Frederikssonem za kierownicą Ligiera JS P3 wystawianego przez polski zespół Inter Europol Competition, zmierzał po wygraną. Jednak w samej końcówce stracił prowadzenie przez narastające problemy z oponami.Śmiechowski i Frederiksson nadal są liderami tabeli łącznej sezonu.

Polscy żużlowcy poza finałem GP Danii

Polscy żużlowcy nie zachwycili podczas rundy induwidualnych Mistrzostw Świata w Danii.

Żaden z biało-czerwonych nie dostał się do finału. Najlepszy Bartosz Zmarzlik odpadł w drugim półfinale. Spowodował upadek Nickiego Pedersena i został wykluczony z powtórki.

Z kolei Patryk Dudek, Maciej Janowski oraz Przemysław Pawlicki nie przebrnęli fazy zasadniczej.

W generalce Dudek spadł z trzeciego na szóste miejsce, a Janowski z czwartego na siódme. Zmarzlik jest dziesiąty, zaś Pawlicki plasuje się na trzynastej pozycji.

Waliłko dwunasty w Porsche Supercup

Igor Waliłko wystartował w zawodach towarzyszącemu Formule 1 pucharowi Porsche Supercup na torze Red Bull Ring.

Nasz rodak zajął 12. miejsce w Austrii. Najpierw uplasował się na tej pozycji w kwalifikacjach, a potem w wyścigu.Podczas zawodów awansował na dziewiątą lokatę, ale potem popełnił błąd, spadł na czternastą i musiał odrabiać straty.