Motorsport  »  Aktualności  »  VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy
VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy

VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy

2018-09-09 - G. Filiks     Tagi: Verva Street Racing
Za nami 9. edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce - VERVA Street Racing. W tym roku zorganizowano ją w Krakowie i z całą pewnością była to trafna decyzja, o czym świadczy liczba przybyłych osób. W wydarzeniu w ciągu całego dnia wzięło udział 80 tysięcy gości.
 

To największe tego typu widowisko w Polsce - zarówno dla fanów motoryzacji, jak i całych rodzin. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym można było podziwiać polskie gwiazdy sportów motorowych, w tym Kubę Przygońskiego oraz jego kolegów z ORLEN Team i Akademii Orlen Team. Mistrz Polski w driftingu i lider samochodowego Pucharu Świata w rajdach terenowych kradł serca nie tylko uśmiechem, ale także najbardziej spektakularnymi pokazami driftu, jeżdżąc w ich trakcie ponad 1000-konną Toyotą GT86. Poza tym dosiadł Mini John Cooper Works Rally w pokazach cross country i Subaru Imprezę podczas wyścigów rallycross.
VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy
Emocji dużego kalibru dostarczyły dwie driftowe ciężarówki, które trąbiąc i puszczając dym spod kół, z hukiem ale i gracją wywijały piruety przed zachwyconą publicznością. Oklaski wywoływały też niemalże cyrkowe ewolucje na motocyklach FMX.

Wśród zgromadzonych na terenie Pit Party prawie sześciuset maszyn można było podziwiać auta, którymi jeździli nasi pradziadowie, jak i elektryki, które dopiero zagoszczą masowo na naszych ulicach. Wszak motywem przewodnim tegorocznej edycji VERVA Street Racing był nawiązujący do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwój motoryzacji na przestrzeni 100 ostatnich lat. Oglądaliśmy między innymi ponad dwadzieścia Ferrari i Lamborghini, w tym unikalny model Huracan Performante drugiej z wymienionych marek.
VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy
Podczas VERVA Street Racing zobaczyliśmy także motocyklistów ORLEN Team startujących w Mistrzostwach Świata w rajdach cross country i w rajdzie Dakar - Adama Tomiczka oraz Macieja Giemzę. Obecni byli również Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, mentorzy i trenerzy Akademii ORLEN Team, stawiającego na rozwój oraz poszukiwanie młodych talentów motocrossowych. Nie zabrakło też ich uzdolnionych wychowanków. Publiczności zaimponowali talentem i odwagą Maks Chwalik, Mikołaj Stasiak i zaledwie 10-letni Dawid Zaręba.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się również strefa rodzinna w Parku Lotników Polskich, gdzie na całe rodziny czekały dmuchane place zabaw, symulatory jazdy samochodami rajdowymi, motocyklami i bolidami oraz stanowiska gry na konsolach. Nie zabrakło też stref animacji dla najmłodszych, najnowocześniejszych samochodów elektrycznych i strefy straży pożarnej PKN ORLEN, tłumnie obleganej przez uczestników. Wszyscy zmęczeni motoryzacyjnymi pokazami mogli odpocząć w strefie Stop Cafe.
VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy
„Tegoroczna impreza była naprawdę wyjątkowa! Zgodnie z oczekiwaniami VERVA Street Racing wróciła na ulicę. Po raz pierwszy odbyła się w Krakowie, co osobiście bardzo mnie cieszy , ponieważ pochodzę z Małopolski. Były duże emocje, wielkie prędkości, moc wrażeń! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami".
- powiedział na zakończenie Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.  

„Dużą wagę w tej edycji VSR przyłożyliśmy do organizacji strefy rodzinnej. Pięknie położona w Parku Lotników Polskich, wypełniona masą atrakcji, przyciągała małych jak i dużych. Bawiliśmy się świetnie, zwłaszcza kiedy na zakończenie ze sceny rozbrzmiewała muzyka, która nie pozwoliła opaść emocjom. Doskonałe koncerty dali Afromental, Fisz Emade Tworzywo oraz Kraków Street Band".
- dodaje Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.
VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy
Imprezę zwieńczył spektakularny pokaz sztucznych ogni.
VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezyVERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota Yaris GR-4 w krótkim teaserze


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

VERVA Street Racing 2018 w Krakowie - relacja z imprezy

Newsletter
Galerie zdjęć