Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  VW Castrol Cup: Kruger zwycięzcą drugich zawodów na Torze Poznań, Kisiel uratował podium generalki

Jeffrey Kruger już pokonany w walce o mistrzostwo Volkswagen Castrol Cup, wygrał na Torze Poznań ostatni tegoroczny wyścig polskiego pucharu VW Golfa.

Kierowca z RPA po starcie z pole position, tym razem nie dał się ustawionemu obok Jakubowi Litwinowi, choć Polak przez cały czas utrzymywał się blisko lidera. Kruger ostatecznie finiszował niecałe pół sekundy przed triumfatorem pierwszych dzisiejszych zawodów i odniósł drugie zwycięstwo w karierze. Przypieczętował nim swoje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2014. Na podium wyścigu znalazł się jeszcze Maciej Steinhof. Robertas Kupcikas z Litwy, który zapewnił sobie tytuł mistrza Polski w pierwszych zawodach, ponownie dojechał czwarty.

Za plecami liderów, oglądaliśmy pasjonujący pojedynek o najniższy stopień podium w tabeli łącznej pomiędzy mającymi identyczną liczbę punktów Janem Kisielem, a Marcusem Fluchem. W nieco lepszej sytuacji był Szwed - startował z 10. pola, a Polak z 12.

Kisiel jednak od razu zabrał się za wyprzedzanie i w końcu dopadł również Flucha, kiedy ten był zajęty walką z innym rywalem.

Po przejściu swojego konkurenta, warszawianin jeszcze zaszedł na 6. pozycję. Fluch dojechał jako 10. i przegrał z Kisielem dwoma oczkami.
Bezpośrednio za Jankiem finiszował najlepszy z zawodników startujących gościnnie - mistrz Scirocco R-Cup, Jordan Lee Pepper.

Polska gwiazda kartingu Karol Basz tym razem dobił się do 9. miejsca. Jedyna kobieta na torze Gosia Rdest zajęła 12. pozycję, były bramkarz Jerzy Dudek był 18. Debiutujący w wyścigach samochodowych mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka znów dojechał ostatni, ale stracił już tylko jedno okrążenie do zwycięzcy.

Maciek Steinhof (3. miejsce):
„Fajnie jest stanąć na podium. Ten ostatni wyścig był naprawdę czysty i przejechany z przyjemnością. Szczerze mówiąc wolałbym być wyżej w klasyfikacji sezonu, ale miło jest zakończyć rok szampanem na podium, szczególnie w Poznaniu".

Robertas Kupcikas (4. miejsce):
„W drugim wyścigu było sporo walki, więc kierowcy w czołówce mogli uciekać przed nami. Moje kwalifikacje nie były najlepsze, a jak wiadomo w tym sezonie są szczególnie ważne. Trudno jest myśleć o podium jeśli startuje się szóstego miejsca".

Marcus Fluch (10. miejsce):
„Szczerze mówiąc jestem bardzo rozczarowany. Bardzo chciałem wywalczyć trzecie miejsce na koniec sezonu i wygląda na to, że chyba chciałem za bardzo. Walczyłem w tym wyścigu, by utrzymać Janka za sobą, co sprawiło, że to był niesamowicie trudny wyścig".
Volkswagen Castrol Cup - sezon 2014 - klasyfikacja końcowa po 14 wyścigach (TOP 10)