Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Vandoorne na podium w debiucie w Super Formule
Vandoorne na podium w debiucie w Super Formule

2016-04-25 - G. Filiks     Tagi: Suzuka, Japonia, Vandoorne, Super Formula, Super Formuła
Aktualny mistrz serii wyścigowej GP2 i kierowca rezerwowy w Formule 1 Stoffel Vandoorne w pierwszym starcie w Super Formule od razu stanął na podium.Minionego weekendu Belg zadebiutował w japońskim cyklu na znanym torze Suzuka.
Vandoorne na podium w debiucie w Super FormuleVandoorne na podium w debiucie w Super Formule
W kwalifikacjach zajął 4. miejsce, w wyścigu wyprzedził na starcie jednego rywala i finiszował jako 3.

„Trzecia pozycja w pierwszych zawodach w Super Formule to dobry wynik". - powiedział 24-latek.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pokonania bardzo doświadczonych kierowców".
„To udany występ na trudnym torze. Byłem szybki w kwalifikacjach i nie popełniłem żadnego błędu w wyścigu".

„Może nieco przewyższałem szybkością drugiego zawodnika, ale było ciężko zbliżyć się i go wyprzedzić".

„Próbowałem zmusić go do błędu, lecz się nie udało".
Vandoorne zostawił w pokonanym polu m. in. Andre Lotterera, Kazukiego Nakajimę, czy Kamuiego Kobayashiego.

Trzy tygodnie wcześniej zajął 10. lokatę w debiucie w F1 bolidem zespołu McLaren-Honda i otworzył tegoroczne konto punktowe brytyjsko-japońskiej ekipy.