Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Vettel wygrał indywidualnie Race of Champions (wideo)
Vettel wygrał indywidualnie Race of Champions

Vettel wygrał indywidualnie Race of Champions (wideo)

2015-11-21 - G. Filiks     Tagi: RoC, Wyścig Mistrzów, Race of Champions, Wyniki, Vettel
Były 4-krotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel zwyciężył na Stadionie Olimpijskim w Londynie rywalizację indywidualną tegorocznych zawodów Race of Champions.

urywki z zawodów

Niemiec, który wcześniej sześć razy z rzędu zdobył Puchar Narodów w Wyścigu Mistrzów razem z Michaelem Schumacherem, sięgnął po drugie trofeum RoC pierwszy raz. As Ferrari pokonał w finale Toma Kristensena - 9-krotnego zwycięzcę 24-godzinnego wyścigu Le Mans i byłego mistrza świata w wyścigach długodystansowych, obecnie przebywającego na sportowej emeryturze.Pojedynek rozstrzygnął się już w dwóch biegach, bez potrzeby przeprowadzania trzeciego. Najpierw Vettel był lepszy od Kristensena w wyścigu pojazdami Radical SR3 SRX. Następnie mieli zmierzyć się za sterami bolidów ROC Car, ale z wozu Kristensena zaczęło wyciekać paliwo przed startem. Finaliści więc przesiedli się do bolidów KTM X-Bow.

Kristensen zawadził nim o bandę, stracił czas i zafundował Vettelowi łatwy triumf.

Vettel wcześniej wyeliminował w 1/8 finału Pettera Solberga (były mistrz śwata WRC, aktualny czempion globu w rallycrossie), w ćwierćfinale Nico Hulkenberga (kierowca F1, zwycięzca tegorocznego 24h Le Mans), z którym wczoraj dotarł do finału Pucharu Narodów, a w półfinale obrońcę tytułu Davida Coultharda (były wicemistrz świata F1).
Kristensen w drodze do finału pokonał kolejno Nelsona Piqueta Juniora (były kierowca F1, aktualny mistrz elektrycznej Formuły E), Jasona Plato (były 2-krotny mistrz BTCC), który w piątek zdobył Puchar Narodów w pierwszej drużynie Anglii razem z Andy Priaulxem, oraz Alexa Buncombe (aktualny mistrz Blancpain Endurance Series).
Vettel wygrał indywidualnie Race of ChampionsVettel wygrał indywidualnie Race of Champions
Wspomniany Priaulx w sobotę jak Plato odpadł w ćwierćfinale, wyeliminowany przez Buncombe'a. Na tym etapie zmagań występ zakończył też Felipe Massa (były wicemistrz świata F1). Nie sprostał Coulthardowi.

Wcześniej Massa wyeliminował Jensona Buttona (były mistrz świata F1). W 1/8 finału odpadli również Daniel Ricciardo (kierowca F1), który uległ Hulkenbergowi, Susie Wolff (testerka F1), która zakończyła sportową karierę porażką z Coulthardem, Romain Grosjean (kierowca F1), który przegrał z Plato, Ryan Hunter-Reay (były mistrz IndyCar), który nie dał rady Priaulxowi, a także startujący w zastępstwie za 3-krotnego mistrza świata MotoGP Jorge Lorenzo amatorski kierowca Bradley Philpot, który poległ w pojedynku z Buncombe.
Od razu w pierwszej rundzie odpadli Jose Maria Lopez (aktualny mistrz WTCC), wyeliminowany przez Hunter-Reaya, Pascal Wehrlein (aktualny mistrz DTM), pokonany przez Priaulxa, Mick Doohan (były 5-krotny mistrz świata w wyścigach motocyklowych), z którym wygrał Philpot, oraz Jolyon Palmer (były mistrz GP2, kierowca F1 na sezon 2016), który nie sprostał Buncombe.