Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Volkswagen Scirocco R Cup - Steinhof wygrywa drugi wyścig z rzędu
Maciej Steinhof

Volkswagen Scirocco R Cup - Steinhof wygrywa drugi wyścig z rzędu

2010-06-06 - K. Spychalski     Tagi: EuroSpeedway Lausitz, Steinhof, Volkswagen Scirocco R Cup
Krakowianin Maciek Steinhof to prawdziwa sensacja na europejskich torach wyścigowych. 24-letni polski kierowca wygrał drugi z rzędu wyścig pucharu Volkswagen Scirocco R i jest liderem klasyfikacji generalnej.

Zawody rozegrano na torze Eurospeedway Lausitz w Niemczech. Maciek dominował od czasówki, w której pojechał perfekcyjnie i zdobył pole position. W czasie wyścigu wszystko zagrało idealnie. Maciek prowadził od startu do mety, jechał szybko i pewnie. Krakowianin wygrał drugi wyścig sezonu i jest liderem klasyfikacji generalnej. Maciek pokonał m.in. legendę serii DTM Klausa Niedzwiedzia, który startował w klasyfikacji gości (przyjechał na 9. miejscu w generalce). Inny znany zawodnik, który został zaproszony do ścigania się na Eurospeedway - eks kierowca Formuły 1 Jan Lammers - był 11.

- To były bardzo udane zawody - powiedział Maciek Steinhof - Czuję się coraz lepiej za kierownicą VW Scirocco, to naprawdę wspaniałe auto do ścigania się, a do tego ekologiczne - napędzane jest bio gazem. Cieszę się, że cały czas prowadziłem, choć byłem mocno naciskany chwilami przez drugiego na mecie Krisa Heidorna. W zeszłym roku też rozpocząłem od dwóch wygranych i zdobyłem mistrzostwo serii. W tym roku zamierzam powtórzyć ten scenariusz!

źródło: msteinhof.com, zdjęcie: Volkswagen