Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Volkswagen pokazał elektryczny samochód wyścigowy na Pikes Peak
Volkswagen pokazał elektryczny samochód wyścigowy na Pikes Peak

Volkswagen pokazał elektryczny samochód wyścigowy na Pikes Peak

2018-03-19 - G. Filiks     Tagi: Volkswagen, Wyścigi Górskie, Auta elektryczne, Napęd elektryczny, Pikes Peak
Volkswagen zaprezentował na renderach swój nowy samochód wyścigowy. To prototyp z napędem elektrycznym, który wystartuje w najważniejszych zawodach górskich - amerykańskim Pikes Peak.

Kierowcą modelu I.D. R Pikes Peak będzie Romain Dumas, trzykrotny zwycięzca Pikes Peak i dwukrotny triumfator 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Francuz spróbuje pobić rekord 19,99-kilometrowego podjazdu w Górach Skalistych w kategorii pojazdów elektrycznych, wynoszący obecnie niecałe dziewięć minut. „I.D. R Pikes Peak stanowi dla nas niesamowicie ekscytujące wyzwanie, aby pokazać co da się zdziałać z elektrycznym silnikiem w sportach motorowych". - mówi dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets. „Cały zespół stoi za Romainem, który jest wysoce zmotywowany ustanowić nowy rekord trasy dla elektrycznych samochodów". - dodaje. Dane techniczne maszyny na razie pozostają tajemnicą.

Volkswagen planuje wzbogacić swoją ofertę do 2025 roku ponad 20 w pełni elektrycznymi autami drogowymi z serii I.D.

„Chcemy być na czele elektromobilności. Udział w najsłynniejszym wyścigu górskim modelem I.D. R Pikes Peak ma nie tylko znaczenie symboliczne, ale jest również cennym sprawdzianem dla ogólnego rozwoju samochodów elektrycznych".
- mówi dr Frank Welsch, członek zarządu Volkswagena odpowiedzialny za rozwój.
Tegoroczna edycja Pikes Peak odbędzie się 24 czerwca. Trasa wyścigu jest już w pełni wyasfaltowana i prowadzi około 1 500 metrów pod górę, na wysokość 4 300 m n. p. m.

Volkswagen ostatni raz wystartował w "Wyścigu do Chmur" w 1987 roku. Wystawił wtedy Golfa z podwójnym silnikiem o mocy 652 KM. Jochi Kleint jechał nim po zwycięstwo, ale miał awarię zawieszenia kilka zakrętów przed metą.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen pokazał elektryczny samochód wyścigowy na Pikes Peak

Newsletter
Galerie zdjęć