Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WEC: Nowa kategoria hipersamochodów otwarta dla drogowych aut
WEC: Nowa kategoria hipersamochodów otwarta dla drogowych aut

WEC: Nowa kategoria hipersamochodów otwarta dla drogowych aut

W 2020 roku w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) pojawi się nowa najwyższa kategoria, nazwana roboczo hipersamochody. Wczoraj Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zmieniła przepisy, aby mogły jeździć w niej wyścigowe wersje najszybszych aut drogowych.

Kategoria hipersamochodów zastąpi LMP1. Od początku zapowiadano, że będą tworzyć ją pojazdy przypominające najlepsze sportowe samochody cywilne. Pierwotny zamysł zakładał wyłącznie prototypy, luźno nawiązujące wyglądem do tego typu maszyn. Teraz zaś postanowiono dodatkowo dać zielone światło do startów przeróbkom faktycznych hipersamochodów, takich jak Ferrari LaFerrari, Aston Martin Valkyrie, czy McLaren Senna. Ferrari, Aston Martin i McLaren to trzej producenci, którzy domagali się tego posunięcia. Istnieje więc spora szansa, że w nowej kategorii naprawdę zobaczymy ich pojazdy.

Na razie do rywalizacji nie zgłosiła się żadna większa marka samochodowa, aczkolwiek Toyota wyraziła zamiar startów. Japoński koncern dziś jeździ w LMP1.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WEC: Nowa kategoria hipersamochodów otwarta dla drogowych aut

Newsletter
Galerie zdjęć