Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  WMMP 2012: Dwie ostatnie rundy w Poznaniu i walka do ostatniego okrążenia
Marek Szkopek

WMMP 2012: Dwie ostatnie rundy w Poznaniu i walka do ostatniego okrążenia

2012-09-12 - A. Miklewska     Tagi: Mistrzostwa Polski, WMMP, Wyniki
Ostatnie rudny motocyklowych mistrzostw Polski przyniosły sporo emocji. Najbardziej zaciętą walkę można było oglądać w klasach, w których walka o tytuł toczyła się do ostatniego okrążenia.

W klasie Supersport tytuł mistrzowski wywalczył już wcześniej Marek Szkopek. Mogliśmy jednak oglądać niesamowitą walkę o drugie miejsce. Daniel Bukowski i Sebastian Zieliński pokazali, że zależy im na tytule wicemistrza. Podczas VIII rundy Szkopek z Bukowskim kila razy zmieniali się na pozycji lidera, ale w ostatecznym rozrachunku to Daniel zajął pierwsze miejsce, Sebastian Zieliński drugie, a Marek Szkopek trzecie. Klasa Supersport - VIII runda:
  8. FLOREK Natalia
Przed niedzielnym wyścigiem w klasie Supersport, Zieliński wyprzedzał Bukowskiego w klasyfikacji generalnej o 6 punktów. Żeby zdobyć drugie miejsce w generalce Daniel musiał wygrać wyścig i wykręcić najlepszy czas okrążenia. Niestety nie spełnił obydwu warunków. Wyścig wygrał, ale najlepszy czas okrążenia miał tym razem Marek Szkopek. Drugi linię mety minął Sebastian Zieliński, a trzeci Szymon Strankowski. Klasa Supersport - IX runda:
  3. STRANKOWSKI Szymon
  4. FLOREK Natalia
  6. MITKO Janusz
  7. SIKORA Marcin
  8. SZKOPEK Marek
Walka o podium była bardzo emocjonująca. Mistrzem Polski został Marek Szkopek, wicemistrzem - Sebastian Zieliński, a Daniel Bukowski, ze stratą jednego punktu musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Klasyfikacja ogólna na zakończenie mistrzostw:
  1. SZKOPEK Marek (Mistrz Polski) - 187 punktów
  2. ZIELIŃSKI Sebastian (I V-ce Mistrz Polski) - 118 punktów
  3. BUKOWSKI Daniel (II V-ce Mistrz Polski) - 117 punktów
W klasie Superstock 1000 w walce o tytuł mistrza Polski liczyli się jedynie zagraniczni motocykliści. W sobotnim wyścigu na pierwszym miejscu zameldował się Andreas Meklau, Paweł Szkopek był drugi, a Michal Filla trzeci.
  11. TRZEWICZEK Marcin
W niedzielnym wyścigu w klasie Superstock 1000 najlepszy był, podobnie jak w sobotę, Andreas Meklau. Drugi, ze stratą zaledwie 0,151 sekundy był Michal Filla, a trzeci Paweł Szkopek.

9. WICZYŃSKI Bartłomiej
Gwenn Giabbani nie startował w ostatnich zawodach, ale i tak zdobył tytuł wicemistrza. Mistrzem Polski został Michal Filla, a trzecie miejsce zajął Andreas Meklau.

1. FILLA Michal (Mistrz Polski) - 161 punktów
  2. GIABBANI Gwenn (I V-ce Mistrz Polski) - 129 punktów
  3. MEKLAU Andreas (II V-ce Mistrz Polski) - 126 punktów
W klasie Superbike także nie zabrakło emocji. Marko Jerman był liderem w klasyfikacji generalnej i bardzo dobrze rozłożył siły podczas wyścigu. Do wywalczenia tytułu mistrzowskiego wystarczyło mu trzecie miejsce w sobotnim wyścigu. Walkę o wicemistrzostwo stoczyli Ireneusz Sikora i Janusz Oskaldowicz. W pierwszym wyścigu najlepszym zawodnikiem był Sikora, Janusz minął metę jako drugi.