Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  WMMP 2012: II runda Mistrzostw Polski w Brnie już za nami
Andreas Meklau

WMMP 2012: II runda Mistrzostw Polski w Brnie już za nami

2012-05-16 - A. Miklewska     Tagi: WMMP, Brno, Wyniki, Wyścigowy Puchar Polski
Padający deszcz utrudniał przeprowadzenie sobotnich kwalifikacji. Na szczęście w niedzielę rozpogodziło się i zawodnicy już na suchym torze mogli pokazać na co ich stać. Walka jak zwykle była zacięta. W czeskim Brnie bardzo dobrze spisali się zawodnicy zespołu Suzuki GRANDys duo. Dzięki zajęciu dobrych miejsc wrócili do domu jako liderzy w klasyfikacji zespołowej klas Superbike i Superstock 1000. W klasie Supersport pierwsze miejsce zajął Igor Kalab (ACCR) z Czech, drugi był Marek Szkopek (A.Polski), a ostatnie miejsce na podium zajął Daniel Bukowski (A.Wielkopolski). Pozostali polscy zawodnicy także spisali się nie najgorzej. Sebastian Zieliński (A.Ostrowski) był dziesiąty, Adrian Pasek był trzynasty, Szymon Strankowski (A.Ostrowski) był osiemnasty, Paweł Podgórski (A.Polski)n był dziewiętnasty, Michał Orlikowski (A.Wielkopolski) był dwudziesty drugi, a Mirosław Bożek (Auto Moto Klub Gliwice) dwudziesty trzeci. Klasa Supersport - II runda:
  3. KERSCHBAUMER Stefan - 31 punktów
W klasie Superbike pierwszy linię mety minął Marko Jerman (AMZS) ze Słowenii, drugi był Andreas Meklau (OeATMC), a trzeci Michal Filla (ACCR). Ireneusz Sikora (AMK Gliwice) jako pierwszy zawodnik z Polski zjawił się na mecie, zajął piątą pozycję. Szósty był Janusz Oskaldowicz (A.Lubelski Sport), dwunasty Waldemar Chełkowski (A.Wielkopolski). Na osmienastym miejscu zameldował się Bartłomiej Lewandowski (A.Polski), dziewiętnasty był Hubert Tomaszewski (A.Wielkopolski), dwudziesty był Mariusz Durynek (A.Wielkopolski), a jako dwudziesty drugi linię minął Tomasz Serafin (Auto Moto Klub Gliwice).
  3. HALBICH Jan - 27 punktów
W klasie Superstock 1000 pierwsze miejsce zajął Ondrej Jezek (ACCR) z Czech, drugi był Michal Filla (ACCR), a trzeci Gwenn Giabbani (FFM). Andrzej Chmielewski zajął siódmą pozycję i był pierwszym zawodnikiem z Polski, który minął linię mety. Górka Paweł (GKM Bałtyk Gdynia) był dziesiąty, a Mariusz Kondratowicz (Motoklub Olsztyn) był jedenasty. Miejsce trzynaste zajął Bartłomiej Wiczyński (A.Wielkopolski), Mateusz Korobacz (A.Wielkopolski) był siedemnasty, Krzysztof Kubiś był osiemnasty, Jerzy Berger (Auto Moto Klub Gliwice) był dziewiętnasty, Marcin Dąbrowski (TMSM Sparta Wrocław) był dwudziesty pierwszy, a Jarosław Pogwizd (A.Krakowski) był dwudziesty trzeci.Klasa Superstock 1000 - II runda: