Motorsport  »  Aktualności  »  WSK Euro - Basz zajął 2. miejsce w piątej eliminacji mistrzostw kartingowych
Karol Basz

WSK Euro - Basz zajął 2. miejsce w piątej eliminacji mistrzostw kartingowych

2010-06-06 - K. Spychalski     Tagi: WSK Euro, Basz, Karting
Krakowianin Karol Basz, zawodnik teamu kartingowego Roberta Kubicy, zajął znakomite 2. miejsce w piątej eliminacji mistrzostw Europy w kartingu - WSK Euro. Dzięki temu Basz zajął 4. miejsce w ME.

Zawody odbyły się na włoskim torze Sarno. Basz w finałowym wyścigu kategorii KF2 startował z 4. pozycji, po starcie przebił się na 2. pozycję. Polak był bliski wygranej. Przegrał niewiele ze zwycięzcą wyścigu - Brytyjczykiem Chrisem Lockiem (+0,970 s). Na starcie stanęło 87 kierowców. Była to ostatnia eliminacja WSK Euro. W klasyfikacji generalnej Basz zajął znakomite 4. miejsce (109 pkt). Mistrzem został Włoch Ignazio D'Agosto. Teraz przed Baszem start w WSK World, czyli kartingowym Pucharze Świata.

źródło: karol-basz.com