Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC: Drugi wyścig na Hungaroringu dla lokalnego bohatera Michelisza
WTCC: Drugi wyścig na Hungaroringu dla lokalnego bohatera Michelisza

2015-05-03 - G. Filiks     Tagi: Hungaroring, WTCC, Michelisz, Wyniki, Wyścigi
Norbert Michelisz wygrał drugie dzisiejsze zawody Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) na domowym torze Hungaroring, wykorzystując odwróconą kolejność startową z kwalifikacji.

Po ruszeniu z pole position, Węgier objął prowadzenie nieatakowany i liderował Hondą Civic prywatnego zespołu Zengo od początku do końca. Michelisz zwyciężył przed własną publicznością jak trzy lata temu.

Na podium nie znalazł się żaden zawodnik dominującego Citroena. Uzupełnili je startujący bezpośrednio za Micheliszem kierowcy Chevroletów Cruze wystawianych przez ekipę ROAL - Tomowie Coronel oraz Chilton.

Coronel natychmiast wyprzedził Chiltona i pozostał przed Brytyjczykiem do samej mety, choć w przeciwieństwie do zespołowego partnera jechał samochodem bez najnowszych poprawek. Bezpośrednio za podium finiszował fabryczny kierowca Hondy - Tiago Monteiro.

Citroeny próbujące przebijać się do przodu na pierwszym zakręcie, zostały przytemperowane kolizją z Robertem Huffem z Łady.

Brytyjczyk się obrócił, a potem wycofał. Jego piruet dodatkowo spowolnił Hugo Valente, zdobywcę podium z pierwszego wyścigu.
Po całym zamieszaniu, najlepszy z Citroenów prowadzony przez Sebastiena Loeba minął metę tylko jako piąty. Szósty był obrońca mistrzowskiego tytułu, lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca pierwszych zawodów Jose Maria Lopez, siódmy triumfator kwalifikacji Yvan Muller.

Na ósmej lokacie sklasyfikowano Valente, na dziewiątej ostatniego z reprezentantów Citroena - Ma Qing Huę.

Punktowaną dziesiątkę uzupełnił jedyny debiutant w sezonie 2015, Gregoire Demoustier.