Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wyścig Mistrzów 2012: Wyścigowcy pokonali Rajdowców na gokartach
Wyścig Mistrzów 2012: Wyścigowcy pokonali Rajdowców na gokartach

2012-12-10 - G. Filiks     Tagi: Wyścig Mistrzów
Ubiegłej soboty na torze gokartowym Hotelu Silver w Szczecinie odbyła się druga bitwa z cyklu Wyścig Mistrzów.

Do rywalizacji stanęli polscy kierowcy rajdowi i wyścigowi. W grupie rajdowej wystartowali: Kajetan Kajetanowicz, Leszek Kuzaj, Wojtek Chuchała, Grzegorz Hypki, Zbyszek Staniszewski i Tomasz Mikołajczyk. Grupę wyścigową reprezentowali: Maurycy Kochański, Zbyszek Szwagierczak, Jakub Litwin, Maciej Marcinkiewicz, Maciej Steinhof, Robert Kisiel i Kevin Mirocha.
W tym roku nie prowadzono klasyfikacji indywidualnej, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyli rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz i szósty zawodnik ostatniego sezonu Formuły 2 Kevin Mirocha, którzy jako jedyni wygrali po dwa wyścigi. Bitwa była bardzo zacięta i choć od początku prowadzili wyścigowcy, do końca nie było wiadomo która z drużyn zwycięży. Bądź co bądź w drugiej połowie zmagań wyścigowcy powiększyli prowadzenie, którego nie oddali już do końca zawodów, pokonując rajdowców 100 do 68 punktów.

Podczas tegorocznej edycji Wyścigu Mistrzów dodatkową atrakcją był udział VIP-ów. W tej grupie wystartowały znane osoby ze świata sportu, mediów i polityki. Zwyciężył Artur Ryterski - uczestnik Mistrzostw Świata w kartingu halowym w 2012 roku, przed Peterem Żukowskim - inżynierem wyścigowym Volkswagena. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Madej - dziennikarz TVP.
Urozmaiceniem zawodów był także wyścig „Młodych Wilków”, grupy będącej na początku swojej kariery sportowej. Rywalizację wygrał Jakub Kierasiński przed Szymonem Urbaniakiem i Michałem Grzybem.

W trakcie imprezy kibice mogli obejrzeć pokaz stuntu oraz wyczynowego gokarta, prowadzonego przez wspomnianego Grzyba.  Dla kibiców organizator przygotował mnóstwo upominków, a także nagrodę główną: chip tuning własnego pojazdu.

Trzecia edycja Wyścigu Mistrzów ma zostać rozegrana 14 grudnia 2013 - ponownie w Szczecinie.

źródło: informacja prasowa