Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wyścigi Górskie: Benes wygrał rundę ME w Limanowej, Nagórski się wycofał
Wyścigi Górskie: Benes wygrał rundę ME w Limanowej, Nagórski się wycofał

2014-06-15 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Limanowa, Wyniki
Milos Benes z Czech zwyciężył rozegraną dzisiaj w Limanowej pierwszą w Polsce rundę Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.

Kierowca bolidu Osella FA30 przejechał liczącą 5493 metrów trasę Limanowa - Przełęcz pod Ostrą w czasie 2:03.101. Taki rezultat osiągnął w pierwszej próbie. W drugiej był tylko sekundę wolniejszy i ostatecznie pokonał o 15.532 sekundy zdobywcę drugiego miejsca, Fausto Bormoliniego z Włoch w Reynardzie K02. Trzecie miejsce wywalczył Polak, Robert Steć, dysponujący bolidem Lola T96/50. To pierwsze podium kierowcy znad Wisły w ME w Wyścigach Górskich.

Do Limanowej wbrew zapowiedziom nie przyjechał dominujący w cyklu Simone Faggioli. Jednak niedzielna rywalizacja i bez niego była imponującym widowiskiem. Na mecie obsadzonych europejskimi asami zawodów zjawiło się łącznie 76 samochodów. Wśród nich zabrakło Subaru Imprezy należącego do Tomasza Nagórskiego. Broniący tytułu mistrza Polski lider tabeli ogólnej sezonu 2014 wycofał się po awarii technicznej.

Klasyfikację Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) wygrał dziś Igor Stefanovski z Macedonii (Mitsubishi Lancer Evo IX), lider Mistrzostw Europy w kategorii I. Uzyskał łączny wynik 4:52.339.
Drugi ze stratą mniejszą niż półtorej sekundy był Marcin Gładysz swoim Volkswagenem Scirocco. Trzeci wolniejszy od Gładysza tylko o 0.4 sekundy Marcin Słobodzian w kolejnym Lancerze Evo IX.

Podczas pierwszego podjazdu wyścigowego tempo w GSMP dyktował "DUBAI", ale nie ukończył drugiej próby z powodu awarii wozu.Zmagania aut historycznych zwyciężył Christian Zaleski za kółkiem Porsche 911.
6. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą - niedziela (TOP 10)