Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wyścigi Górskie: Nagórski najlepszy w Limanowej również w niedzielę
Wyścigi Górskie: Nagórski najlepszy w Limanowej również w niedzielę

2013-06-23 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, GSMP, Wyścigi Górskie, Limanowa, Nagórski
Tomasz Nagórski, który wygrał pierwszy dzień Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą, w drugim był znacznie wolniejszy, mimo to znów zwyciężył i pokonał rywali z jeszcze większą przewagą.

Wczoraj odbył się tylko jeden podjazd wyścigowy. Ruszył z trzygodzinnym opóźnieniem po wypadku samochodu pilota, którym kierował skoczek narciarski Maciej Kot. Plama oleju ciągnęła się przez siedem punktów PO - służby porządkowe niwelowały wyciek na całej trasie. Nagórski broniący tytułu mistrza Polski swoim Subaru Imprezą WRX STI uzyskał czas 2:37:608, ponad 16 sekund gorszy od rekordu z soboty. Ale zupełnie wystarczyło to do wygranej. Drugie miejsce zajął Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer Evo IX), notując 2:44:818. Trzeci był Igor Drotar ze Słowacji, niezaliczany do klasyfikacji GSMP. Czwarta lokata przypadła Grzegorzowi Koziołowi, który czasem 2:51:966 wygrał klasę A+2000. Tylko piąty był Vaclav Janik z Czech, dysponujący bolidem Lola. Wyścigówka Formuły 3000 pojechała wolniej niż Impreza Nagórskiego o przeszło 15 sekund. Inny właściciel single-seatera Robert Steć pokonał podjazd w czasie jeszcze cztery sekundy gorszym i zajął siódmą pozycję. Przedzielił ich Damian Łata, który jak Szepeniec czy Kozioł występował Lancerem Evo IX.
Jedyny podjazd wyścigowy wczorajszej rundy trwał bardzo długo z powodu przygód na trasie. Pechowcem okazał się Marcin Gładysz w VW Scirocco, który przyjechał do Limanowej tylko na niedzielę. Startując przy PO 23, dosłownie wbił się swoim wozem pod barierę. Marcin Bełtowski również nie mógł zaliczyć dnia do udanych. Peter Liptak powtarzał podjazd kilkakrotnie, efektem była smuga oleju na asfalcie.

Kolejne dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zostaną zorganizowane w dniach 13-14 lipca w Sopocie.
'Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą' - niedziela (czołówka)