Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wyścigi Górskie: Nagórski niepokonany w Siennej. Niedziela przyniosła nowy rekord trasy

2013-08-18 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Sienna, Wyniki, Nagórski
Tomasz Nagórski (Subaru Impreza WRX STI) potwierdził swoją dominację w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, wygrywając drugi dzień przedostatniego wyścigowego weekendu sezonu 2013, zorganizowanego w miejscowości Sienna. Opolanin, który zwyciężył pod Czarną Górą także wczoraj, przy okazji znacznie poprawił własny rekord 2770-metrowej trasy.
Wyścigi Górskie: Nagórski niepokonany w Siennej. Niedziela przyniosła nowy rekord trasyWyścigi Górskie: Nagórski niepokonany w Siennej. Niedziela przyniosła nowy rekord trasy
Co nie udało się w sobotę, przyszło w niedzielę. Nagórski - aktualny mistrz Polski i zdecydowany lider klasyfikacji generalnej - pobił swój rekord odcinka już na pierwszym przejeździe, notując 1:29.156. Drugą próbę zakończył z wynikiem jeszcze dużo lepszym - 1:28.121. Jego ubiegłoroczny wynik tutaj był przeszło 1.5-sekundy słabszy.

Drugie miejsce ponownie przypadło Rafałowi Grzesińskiemu. "The Killer" dzięki temu zrównał się punktami w tabeli łącznej z wiceliderem Andrzejem Szepieńcem, który po odpadnięciu wczoraj, dziś zajął najniższy stopień podium.

Czwarta lokata przypadła zawodnikowi o pseudonimie "Dubai", debiutantowi w stawce kierowców GSMP. Piąty był Marcin Bełtowski, szósty Igor Widłak. Siódmą lokatę wywalczył Piotr Soja za sterami Lotusa Exige.
Na ósmym miejscu sklasyfikowano Marcina Słobodziana, najlepszego w grupie N. Dziewiątą lokatę zajął Tomasz Mikołajczyk, ale według nieoficjalnych informacji może zostać zdyskwalifikowany za opuszczenie parku maszyn po drugim podjeździe wyścigowym. Czołową dziesiątkę uzupełnił Mateusz Gołek.

Grupa A znów padła łupem Grzegorza Kozioła, który już wczoraj zapewnił sobie w niej mistrzowski tytuł. Rywalizację aut historycznych ponownie wygrał Jerzy Gołębiowski dysponujący Fordem Escortem RS Cosworth. Zmagania wśród Open-2000 po awarii wozu Romana Barana zwyciężył jak w sobotę Rafał Grzywaczyk.

Finałowy weekend tegorocznego sezonu GSMP odbędzie się 21-22 września w Korczynie.
GSMP - Sienna 2013 - wyniki niedzielnej rywalizacji (czołówka)