Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel, GP Wielkiej Brytanii: Hancock ponownie liderem cyklu
Żużel, GP Wielkiej Brytanii: Hancock ponownie liderem cyklu

2011-06-25 - M. Zabolski     Tagi: Żużel, Gollob, Pedersen, Hancock, Grand Prix
Greg Hancock wygrał żużlowe Grand Prix Wielkiej Brytanii na Millenium Stadium w Cardiff. Amerykanin zdobył 20 punktów, co pozwoliło mu wrócić na fotel lidera cyklu Grand Prix, spychając Tomasza Golloba na drugą lokatę. Mistrz świata zdobył dziś tylko siedem punktów. To dało dopiero dziesiąte miejsce za najlepszym z Polaków, Januszem Kołodziejem. Zawody do nieudanych zaliczą także Jarosław Hampel (12.) i przede wszystkim Rune Holta, który zajął ostatnią lokatę. Drugi na torze w Walii, Nicki Pedersen zrównał się z Hampelem w klasyfikacji rocznej (po 53 pkt). Polaka z podium generalki zepchnął natomiast trzeci dziś, Chris Holder.
Grand Prix Wielkiej Brytanii 2011 - Cardiff (czołówka)