Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel, Grand Prix Szwecji: Holder wygrywa. Gollob utrzymuje prowadzenie w GP
Żużel, Grand Prix Szwecji: Holder wygrywa. Gollob utrzymuje prowadzenie w GP

2011-05-14 - M. Zabolski     Tagi: Żużel, Gollob, Kołodziej, Hancock, Grand Prix, Holder, Goeteborg
Australijczyk, Chris Holder wygrał Grand Prix Szwecji, 2. rundę mistrzostw świata na żużlu. Na torze w Goeteborgu pozostałe miejsca na podium wywalczyli, Greg Hancock i Antonio Lindaeck. Na 4. miejscu sklasyfikowano najlepszego z czterech startujących Polaków, Janusza Kołodzieja. Od początku zawodów żużlowcom towarzyszył deszcz. Pogarszający się stan toru zmusił organizatorów do przerwania turnieju po 16-tu wyścigach. Z trudami imprezy nie poradził sobie m.in. Jason Crump, który złamał obojczyk. Tomasz Gollob zajął dopiero 9. miejsce, ale mimo to mistrz świata utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach. Drugie miejsca Hancocka pozwoliło Amerykaninowi na zrównanie się punktowe z Polakiem. Trzeci w zestawieniu tego sezonu jest Emil Sajfutdinow, piąty w Goeteborgu. Rosjanin do wspomnianej dwójki traci obecnie 2 punkty. Polacy ogólnie nie zachwycili, pomijając skuteczny występ Janusza Kołodzieja. Gollob zawalił początek Grand Prix, natomiast 5 punktów Jarosława Hampela można uznać za spory zawód. O szwedzkiej rundzie, jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Rune Holta, który wywalczył zaledwie 1 punkt. Norweg z polskim paszportem kończył wyścigi ze zdecydowaną stratą do konkurentów.
- Decyzja słuszna o przerwaniu zawodów bo już jeden zawodnik pojechał tam gdzie nie powinien - mówił Tomasz Gollob. - Szkoda, że zacząłem jechać lepiej dopiero w drugiej fazie zawodów. Motocykl już był dobrze spasowany i czułem się dobrze na torze. Sześć punktów cieszy, aczkolwiek szkoda, bo była szansa dogonić tych co mieli 9 i 10 punktów po czterech biegach.
Grand Prix Szwecji 2011 - Goeteborg (czołówka)