Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel, Grand Prix Nowej Zelandii: Greg Hancock wygrał przed Hampelem
Żużel, Grand Prix Nowej Zelandii: Greg Hancock wygrał przed Hampelem

2012-03-31 - M. Zabolski     Tagi: Żużel, Hampel, Hancock, Grand Prix, Grand Prix Nowej Zelandii, SGP
Od zwycięstwa w Grand Prix Nowej Zelandii obronę tytułu żużlowego mistrza świata rozpoczął Greg Hancock. W finałowym biegu Amerykanin rozprawił się z Jarosławem Hampelem, Nickim Pedersenem i Jasonem Crumpem. W piątce pierwszej rundy nowego sezonu Speedway Grand Prix zmieścił się Tomasz Gollob. Początek zawodów w Auckland nie zapowiadał się dobrze dla Jarosława Hampela, który pierwsze dwa biegi zakończył dopiero na trzeciej pozycji. Potem nastąpiło jednak przebudzenie. Kierowca Unii Leszno wygrał dwie kolejne potyczki, co zapewniło mu miejsce w półfinale, gdzie również finiszował jako lider. Zupełnie odmienny przebieg imprezy miał Tomasz Gollob. Były mistrz świata wygrywał wszystko, oprócz biegu 15., gdzie drobny błąd Polaka wykorzystał Antonio Lindbaeck. Zawodnik Stali Gorzów potrafił imponująco odrabiać straty, mimo słabszych startów spod taśmy, ale w półfinale utknął pechowo za Nickim Pedersenem.
W finale Hancock niezagrożenie dojechał na pierwszej pozycji. Pedersen, który w części zasadniczej przetrwał groźny wypadek, napsuł trochę krwi Hampelowi. Duńczyk wyprzedził Polaka, ale indywidualny mistrz Polski szybko odebrał mu drugą pozycję. Jako ostatni metę minął Jason Crump, który tylko w półfinale był w stanie pokonać Hancocka.
SGP 2012 - Grand Prix Nowej Zelandii (czołówka)