Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2
Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2

Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2

2019-02-08 - G. Filiks     Tagi: Moto2, Wyścigi motocyklowe, Biesiekirski
Piotr Biesiekirski w sezonie 2019 ponownie wystartuje w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2. Celem jedynego Polaka i najmłodszego zawodnika w stawce będzie regularna walka w czołówce.

Warszawianin zadebiutował w ME Moto2 w połowie poprzedniego sezonu, punktując już w swoim pierwszym wyścigu w Aragonii, a następnie imponując siódmą pozycją w listopadowym finale w Walencji. W międzyczasie wywalczył także tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600.
Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2
Teraz 17-latek ponownie dosiądzie napędzanego ponad 120-konnym silnikiem z Hondy CBR600RR motocykla niemieckiej marki Kalex w barwach hiszpańskiej ekipy Euvic Stylobike Good Racing. Zespół Valeriano Rodrigueza ma na swoim koncie nie tylko sukcesy w mistrzostwach Europy, ale także starty w mistrzostwach świata Moto2, dokąd doprowadził swojego najsłynniejszego podopiecznego, Hafizha Syahrina. Malezyjczyk jest dzisiaj fabrycznym zawodnikiem w królewskiej klasie MotoGP.

Motocykliści ME Moto2 w sezonie 2019 zmierzą się w jedenastu wyścigach podzielonych na siedem weekendów wyścigowych. Pierwszy z nich już na początku kwietnia na portugalskim torze Estoril.
Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2
„Bardzo dobrze czułem się w zespole podczas mojego debiutu w ME Moto2 w poprzednim sezonie, dlatego cieszę się, że w tym roku ponownie wystartujemy w tej serii razem". - mówi Piotr Biesiekirski. „Debiut upłynął pod znakiem nauki i choć wciąż jest jej przede mną sporo, chcę także celować coraz wyżej i regularnie walczyć o miejsca w pierwszej szóstce. Myślę, że jesteśmy na to gotowi, dlatego nie mogę już doczekać się pierwszych wyścigów w Portugalii".

„Cieszymy się, że Piotr ponownie wystartuje w naszych barwach". - komentuje szef zespołu, Valeriano Rodriguez. „Rok temu pokazał, że jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i ma wielki potencjał. Myślę, że razem możemy osiągać bardzo wiele. Jako zespół damy z siebie wszystko, aby dać Piotrowi narzędzia niezbędne do dalszego rozwoju i walki w klasie Moto2".
„Z pewnością Piotr ma potencjał aby trafić do mistrzostw świata Moto2, ale musimy iść do przodu krok po kroku i skupić się na celach, jakie założyliśmy sobie na sezon 2019 w mistrzostwach Europy". - dodaje.źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Biesiekirski ponownie w motocyklowych ME Moto2