Motorsport  »  Aktualności  »  Drugi dzień testów DTM. Mocny wzrost tempa Kubicy

Drugi dzień testów DTM. Mocny wzrost tempa Kubicy

2020-06-09 - R. Zakrzewski     Tagi:

Drugi dzień przedsezonowych testów na torze Nurburgring zawodnik Orlen Team ART zakończył na ósmej lokacie z jedenastu. Nie mówi to jednak jeszcze wszystkiego o progresie, który zanotował. Swoją stratę do lidera danego dnia sesji zmniejszył o ponad połowę.

Drugi dzień testów Kubica zaczął od mocnego uderzenia. Wcześnie wyjechał na tor i przez pewien czas utrzymywał się nawet w górnej części tabeli. Ostatecznie czas na poziomie 1:19,783 był ósmym wynikiem do przerwy obiadowej. Podobnie jak wczoraj, po południu już żaden z zawodników nie poprawił swojego tempa jazdy z powodu obniżającej się temperatury asfaltu. Kubica zakończył tę sesję z najgorszym czasem 1:21,306.

W porównaniu do wczorajszej sesji poprawa u zawodnika Orlen Team ART jest jednak wyraźna. O ile wczoraj do najlepszego tego dnia Philippa Enga tracił ponad sekundę, dziś do Ferdinanda Habsburga zbliżył się na 0,464 sekundy. W porównaniu do wczorajszego wyniku poprawił się o prawię sekundę. Co więcej, Krakowianin ma przed sobą jeszcze pełne dwa dni jazdy, bo jako jedyny z całej stawki zamierza brać udział we wszystkich czterech dniach sesji.

Po dwóch dniach najlepszą formę prezentuje także jeżdżący BMW M4 Philipp Eng. Dziś co prawda wykręcił drugi czas, zaledwie o 0,01 sekundy lepszy od najlepszego, ale jego wczorajszy wynik nadal pozostaje niepobity. Dziś 29-latek z Austrii miał bardzo produktywny dzień: pokonał aż 164 okrążenia.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Drugi dzień testów DTM. Mocny wzrost tempa Kubicy