Motorsport  »  Aktualności  »  Kubica wraca na tor! Potwierdzona data testów DTM

Kubica wraca na tor! Potwierdzona data testów DTM

2020-05-22 - R. Zakrzewski     Tagi: Kubica, BMW, Audi, DTM, koronawirus bezpieczeństwo, Wyścigi

DTM jest coraz bliżej powrotu na tory po pandemii koronawirusa. Oznacza to także powrót do pracy dla debiutującego w tej serii zawodnika Roberta Kubicy. Polaka zobaczymy podczas czterodniowej sesji na torze Nurburgring, która zostanie zorganizowana w dniach 8-11 czerwca.

Poprawiająca się sytuacja w Niemczech pozwoliła organizatorom serii DTM wrócić myślami do tegorocznego sezonu. Nim zacznie się on na dobre, zostaną jeszcze przeprowadzone czterodniowe testy w miejsce sesji odwołanej w marcu.

Przywrócenie testów to dobra wiadomość dla Kubicy, który przed startem sezonu musi zdobyć jak najwięcej doświadczenia w nadal nowej dla siebie maszynie i dograć się z nowym zespołem Orlen Team Art. Ostatni raz maszyną w specyfikacji DTM polski zawodnik jechał w połowie grudnia podczas testu na hiszpańskim torze Jerez.

Czerwcowe testy odbędą się z zastosowaniem szczególnych środków ostrożności. Mechanicy zespołów będą musieli pracować z zastosowaniem dystansu społecznego. Na obiekt zostanie wpuszczona tylko niezbędna grupa osób. Póki co Kubica na obecność wielu fanów z polskimi flagami na trybunach jeszcze nie może liczyć.

Kiedy DTM wróci do ścigania? Włodarze serii już raz opublikowali zmieniony kalendarz uwzględniający realia w świecie po koronawirusie. Zgodnie z nim pierwsza runda miała odbyć się w połowie lipca na ulicznym obiekcie Norisring. Szanse na organizację wyścigu bez udziału publiczności na specjalnie zbudowanym w tym celu obiekcie wydają się jednak niewielkie. Póki co pozostaje nam więc emocjonować się testami na Nurburgringu, które będą relacjonowane na V10.pl.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kubica wraca na tor! Potwierdzona data testów DTM

Galerie zdjęć
Newsletter