Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Ducati najszybsze na przedsezonowych testach w Malezji
MotoGP

MotoGP: Ducati najszybsze na przedsezonowych testach w Malezji

2019-02-08 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Testy, Petrucci, Ducati, MotoGP
Motocykle Ducati okazały się najszybsze podczas trzydniowych testów MotoGP przed sezonem 2019 na torze Sepang w Malezji.

Włoski producent zdominował ostatni dzień zajęć, w trakie którego uzyskiwano najlepsze czasy. Zawodnicy na jednośladach marki z Bolonii zajęli cztery pierwsze miejsca.

Tabelę otwiera Danilo Petrucci. Nowy reprezentant fabrycznego zespołu Ducati wykręcił czas 1:58,239. Nikt nigdy nie pokonał szybciej okrążenia Sepang motocyklem. Chociaż 28-latek nie może być do końca zadowolony. Wkrótce po przejechaniu rekordowego kółka zaliczył bowiem upadek. Drugą pozycję zajął debiutant Francesco Bagnaia. Mistrz Moto2, dosiadający zeszłoroczne Ducati w barwach satelickiej ekipy Pramac, ustąpił Petrucciemu o zaledwie 0,063 sekundy.

Trzecia lokata przypadła Jackowi Millerowi, a czwarta Andrei Dovizioso.

Pierwszego dnia najlepszy rezultat ustanowił pięciokrotny mistrz świata Marc Marquez, ale w zbiorczych wynikach z całych testów as Hondy uplasował się dopiero na 11. miejscu, z blisko sekundową stratą do Petrucciego. Warto jednak podkreślić, że Hiszpan w grudniu przeszedł operację lewego ramienia, nie był jeszcze w pełni sił i jeździł mniej niż rywale. Drugi dzień zajęć należał do Mavericka Vinalesa, lecz ostatecznie zawodnik Yamahy widnieje na 5. pozycji.

Tuż za nim plasuje się Cal Crutchlow (LCR Honda), który wrócił do jazdy po kontuzji. Siódmy był Aleix Espargaro (Aprilia), ósmy Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), na dziewiątej lokacie znalazł się kolejny po Bagnai nowicjusz Takaaki Nakagami (LCR Honda), a na dziesiątej Valentino Rossi (Yamaha).
W testach nie wziął udziału Jorge Lorenzo. Były trzykrotny mistrz świata, który został nowym partnerem zespołowym Marqueza, niedawno złamał lewy nadgarstek na treningu. W Malezji zastępował go tester Hondy - Stefan Bradl.

Suzuki2:03,2765,037s
W dniach 23-25 lutego zawodnicy MotoGP będą testować na torze Losail w Katarze. 10 marca na tym samym obiekcie ruszy sezon.