Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Paweł Trela rusza na Driftingowe Mistrzostwa Polski w 900-konnym Oplu GT
Paweł Trela rusza na Driftingowe Mistrzostwa Polski w 900-konnym Oplu GT

Paweł Trela rusza na Driftingowe Mistrzostwa Polski w 900-konnym Oplu GT

2013-04-18 - G. Filiks     Tagi: Drifting, Trela, DMP, Opel GT
Już w najbliższy weekend na Torze Poznań rusza sezon 2013 Driftingowych Mistrzostw Polski. Nie zabraknie Pawła Treli, czempiona sprzed dwóch lat, który wystartuje nowym samochodem - czarnym Oplem GT. To auto nietypowe, ale jak twierdzi o ogromnym potencjale.

Nowe auto  nie oznacza rezygnacji z używanego do tej pory Nissana. W przyszłości, jak tylko nadarzy się możliwość, ma on zostać zmodernizowany. Na sezon 2013 drifter zdecydował się na zupełnie odmienny wóz - unikatowego wśród drifterów Opla GT. Samochód od początku był budowany z myślą o tym, aby regulaminowo mógł sprostać wymaganiom większości lig światowych. Ze względu na konstrukcję samochodu (roadster) Opel musiał być przebudowany do driftingu. Został maksymalnie odchudzony, obniżony i poszerzony. Wewnątrz Paweł zamontował rozbudowaną klatkę bezpieczeństwa. Jest również projektantem oraz wykonawcą przednich zwrotnic i wszystkich wahaczy. Składany miękki dach zastąpiony został specjalnie przygotowanym z tworzywa. Przednią (maska połączona z nadkolami) i tylną (klapa stanowiąca jedną całość z nadkolami tylnymi) część auta wykonaną również z laminatu można błyskawicznie zdejmować, dzięki czemu mechanicy będą mieć bardzo łatwy dostęp np. do silnika. Oczywiście nie jest to seryjna jednostka Opla GT - jej miejsce zajął trzylitrowy silnik z Toyoty Supry o mocy ok. 900 KM. W razie potrzeby będzie można ją zwiększyć do ponad 1000 KM. Po modyfikacjach samochód waży 1040 kg i na potrzeby regulaminu Driftingowych Mistrzostw Polski zostanie dociążony do 1150 kg.
„Wybór samochodu, choć może się wydawać dość nietypowy, był od początku
przeanalizowany i zaplanowany".
- powiedział Paweł Trela. „Miałem okazję pojeździć Oplem GT, gdy był wprowadzany na polski rynek kilka lat temu. Już wtedy wydał mi się ciekawą bazą. I nie chodzi o to, by wyróżnić się wśród Nissanów czy BMW, ale o konstrukcję, która daje wiele możliwości. Dzięki temu, bez specjalnych zabiegów uzyskałem niemal to samo, co w Nissanie wymagało mnóstwa pracy. To będzie jedyny tego typu 'driftowóz' w Europie".Nietypowo rozwiązano oklejenie samochodu. Nie jest to tradycyjna folia, warstwa jest nanoszona natryskowo. Na pierwsze zawody Paweł wybrał czarny mat. Na kolejne starty, jeśli metoda zda egzamin, Opel ma mieć inne barwy, w tym np. ostrą zieleń.

Najgroźniejszym rywalem w drodze do tytułu będzie dla Pawła... „Zawsze ten
przeciwnik, z którym akurat walczę".
- wyjaśnia. „Na pewno mocny będzie Maciej Bochenek, broniący tytułu mistrza Polski. Ma dobrze zorganizowany zespół, a takie zaplecze to duży handicap. Wymagającymi rywalami będą także Bartek Stolarski czy zawodnicy STW Center. Moim głównym celem jest oczywiście tytuł mistrza Polski, ale mam nadzieję także na kilka udanych startów za granicą".

W planach Pawła Treli na sezon 2013 są starty w pełnym cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Między 31 maja, a 2 czerwca, Trela pojawi się też na DHB Danish Fastest Car (największej tego typu imprezie w Danii).źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Paweł Trela rusza na Driftingowe Mistrzostwa Polski w 900-konnym Oplu GT

Galerie zdjęć
Newsletter