Motorsport  »  Aktualności  »  Trzeci dzień testów DTM. Przewaga Audi, Kubica błysnął w deszczu

Trzeci dzień testów DTM. Przewaga Audi, Kubica błysnął w deszczu

2020-06-10 - R. Zakrzewski     Tagi:

Budowanie doświadczenia w kolejnych dniach przedsezonowych testów przynosi efekty. Polski debiutant trzeciego dnia jeszcze zmniejszył swoją stratę do czołówki, a w deszczu przez moment był nawet najszybszy. Zespoły korzystające z BMW muszą jednak uznać mocną formę Audi. Auta tej marki zajęły dzisiaj trzy topowe miejsca tabeli.

Trzeci z czterech dni testów przed zmodyfikowanym sezonem DTM 2020 minął produktywnie. Ośmiu z obecnych dziś w padoku zawodników pokonało ponad sto okrążeń. Najwięcej Jonathan Aberdein: aż 152 kółka.

Zawodnikom nie przeszkodził nawet deszcz, który w końcu spadł na tor po przerwie obiadowej z wiszących nad Nurburgringiem ciemnych chmur. W takich warunkach dobrze zaprezentował się Robert Kubica. W nowych dla siebie warunkach i nietestowanych wcześniej oponach utrzymywał wysokie tempo, które przez pewien czas dało mu nawet pozycję lidera "deszczowej" tabeli. Ostatecznie dzień skończył na siódmej pozycji na dziewięciu sklasyfikowanych zawodników.

Najszybszy w perspektywie całego dnia był już po raz drugi z rzędu Ferdinand Habsburg. Na przedostatnim okrążeniu porannej sesji wykręcił czas 1:18,911, czym przyćmił rekord testów Philippa Enga z pierwszego dnia. Poniżej bariery 1:19 zszedł dzisiaj jeszcze tylko Nico Muller. Obaj zawodnicy jeżdżą w Audi. Dziś najszybsze z BMW było czwarte.

Jutro już ostatni dzień testów przygotowujących do nowego sezonu DTM. Pierwsza runda zaktualizowanego kalendarza DTM 2020 zaplanowana jest na pierwszy weekend sierpnia. Odbędzie się na belgijskim obiekcie Spa-Francorchamps.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Trzeci dzień testów DTM. Przewaga Audi, Kubica błysnął w deszczu