Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  24H Dubai: Lukas i spółka wygrali w kategorii 997!
24H Dubai: Lukas i spółka wygrali w kategorii 997!

2014-01-11 - G. Filiks     Tagi: Forch Racing, Lukas, Wyścigi długodystansowe, 24h Dubai
Robert Lukas wraz ze Stefanem Bilińskim, Andrzejem Lewandowskim i Meksykaninem Christoferem Berckhanem Ramirezem, zajął 13. miejsce na mecie tegorocznej edycji mocno obsadzonego 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Tym razem trzynastka okazała się szczęśliwa, bo dała wygraną w klasie 997! Załoga Porsche 997 GT3 Cup zespołu Forch Racing przez dobę zyskała aż 18 pozycji. Pomogło odpadnięcie wielu czołowych samochodów. Lukas i spółka przejechali 578 okrążeń liczącego 5.4 kilometra toru Dubai Autodrome, o cztery więcej niż najbliższy rywal z kategorii 997.

To jednak i tak 25 kółek mniej niż triumfator całego wyścigu, Porsche 997 GT3-R szwajcarskiej ekipy Stadler Motorsport. Zwycięskim wozem jechali Mark i Rolf Ineichenowie, Marcel Matter, Adrian Amstutz oraz Christian Engelhart, świetnie znany polskim kibicom z Porsche Supercup. Drugi z 3 okrążeniami straty finiszował Mercedes SLS AMG GT3 niemieckiego teamu Munnich Motorsport. Samochód prowadzili szef stajni Rene Munnich, Marc Basseng i Robert Huff, były mistrz serii WTCC.

Trzecią lokatę zgarnął inny Mercedes "skrzydlak", także niemieckiego zespołu, ale Black Falcon. Tą wyścigówką podróżował m. in. Jeroen Bleekemolen.
Najszybsza w kwalifikacjach Corvette C6-R holenderskiego teamu V8 Racing dojechała piąta.

Trzy najlepsze załogi tradycyjnie podwieziono na podium wielbłądami.

W rywalizacji uczestniczyło jeszcze jedno auto bielskiego Forch Racing - Volkswagen Golf GTI. Bartosz Opioła, Jarosław Budzyński, Rafał Mikrut, Grzegorz Moczulski i Steve Feige z Niemiec po przygodach finiszowali nim na 41. miejscu ogólnie, czwartym w klasie A3T, przeznaczonej dla samochodów o pojemności do 2000 cm3 z turbodoładowaniem.
24H Dubai 2014 - wyniki wyścigu (TOP 10 + Polacy)