Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  AMA EnduroCross: Błażusiak poza podium w Everett
AMA EnduroCross: Błażusiak poza podium w Everett

2014-10-19 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Błażusiak, Enduro, EnduroCross
Tadeusz Błażusiak zajął 4. miejsce w siódmej tegorocznej eliminacji mistrzostw Ameryki Północnej w halowym enduro, rozegranej w Everett w stanie Waszyngton.

Polski mistrz cyklu AMA Endurocross pierwszy raz w sezonie nie stanął na podium, zaliczając kilka potknięć podczas chaotycznych zawodów.
AMA EnduroCross: Błażusiak poza podium w EverettAMA EnduroCross: Błażusiak poza podium w Everett
Błażusiak na motocyklu KTM dojechał do mety 16 sekund za liderem klasyfikacji generalnej Cody Webbem i jego strata do Amerykanina na dwie rundy przed końcem sezonu wzrosła z 3 do 7 punktów.

Webb długo prowadził, ale przez upadek na skalistym odcinku ostatecznie zajął 3. lokatę.
Wygrał Taylor Robert, odnosząc pierwszy triumf tego roku. Na podium stanął jeszcze drugi obok Webba rywal Błażusiaka do tytułu, Colton Haaker.

Haaker pod koniec wyprzedził Roberta, jednak chwilę potem się przewrócił i wrócił na 2. miejsce.
AMA EnduroCross - sezon 2014 - Everett - wyniki (TOP 10)