Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Alonso "miał prawie zbyt łatwo" w Indianapolis 500
Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500

Alonso "miał prawie zbyt łatwo" w Indianapolis 500

2018-06-28 - G. Filiks     Tagi: Bourdais, Indianapolis 500, Indy 500, Alonso
Fernando Alonso miał wyjątkowo łatwo ścigać się w zeszłorocznym Indianapolis 500 i gdyby wziął udział w prestiżowych zawodach przy obecnym pakiecie aerodynamicznym serii IndyCar, byłoby mu dużo trudniej być konkurencyjnym.

Tak uważa czterokrotny mistrz Champ Car - Sebastien Bourdais.
Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500
Alonso brakuje tylko triumfu w najważniejszej rundzie IndyCar, aby zdobyć tzw. "Potrójną Koronę" w sportach motorowych. Były dwukrotny mistrz świata Formuły 1 wygrał pozostałe dwa zawody, które się na nią składają - GP Monako i 24h Le Mans.

Hiszpan spróbował swoich sił w Indy 500 w 2017 roku - i jako debiutant rywalizował w czołówce, nim wyeliminowała go awaria silnika.
Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500
Jednak Bourdais twierdzi, że Fernando cieszył się znaczącą przewagą w sprzęcie, a dziś owal Indianapolis Motor Speedway byłby dla niego już znacznie większym wyzwaniem.

Wypowiadając się krótko przed zwycięstwem Alonso na Le Mans, Francuz powiedział: „Jego próby wygrania tutaj, jak i na Indy, pokazują że jest prawdziwym miłośnikiem motorsportu i że przykłada szczególną wagę do spuścizny oraz jej znaczenia. To naprawdę zacne moim zdaniem".
(Ale) Wszystkie bolidy zespołu Andretti są w stanie wygrać (na Indianapolis 500), a on przystąpił do wyścigu w idealnym momencie, otrzymując produkt niezwykle dobrze rozwinięty i kontrolowany. Dowodem na to jest mój inżynier. Pracował dla Andretti i kiedy dołączył do mnie, zniszczyliśmy wszystkich dzięki temu, co wiedzieliśmy, aż zniszczyłem samego siebie (uderzając w ścianę w kwalifikacjach - red.)! Kiedy widzieli, jak nadjeżdżamy, wszyscy się obawiali, taką rakietę mieliśmy..."

„Fernando wie jak skręcać kierownicą; wie też jak wciskać pedał, więc nie, nie byłem zaskoczony jego postawą ani trochę. Jego bolid był tak wyjątkowy, że naprawdę, miał prawie zbyt łatwo!"
Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500Alonso 'miał prawie zbyt łatwo' w Indianapolis 500
„Myślę, że gdyby wrócił w tym roku, zobaczyłby, że tory owalne mogą czasami być dość potężne. Właśnie przeszliśmy zmiany pod względem pakietów aero oraz obciążeń i już zupełnie nie jedzie się pełnym gazem. Nawet w kwalifikacjach jazda jest skomplikowana".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Peugeot 508 Sport Engineered Concept - zwiastun modelu


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Alonso "miał prawie zbyt łatwo" w Indianapolis 500

Alonso "miał prawie zbyt łatwo" w Indianapolis 500
haha 2018-06-28 15:04
no to właśnie dla Alonso chyba lepiej.To gość który naprawdę potrafi trafiać w wierzchołki zakrętów i odpowiednio obsługiwać gaz