Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Były mistrz NASCAR kolejnym uczestnikiem Race of Champions 2014
Kurt Busch z NASCAR kolejnym uczestnikiem Race of Champions 2014

Były mistrz NASCAR kolejnym uczestnikiem Race of Champions 2014

2014-10-22 - G. Filiks     Tagi: NASCAR, Race of Champions, Busch
Kurt Busch - były mistrz amerykańskiej serii NASCAR - wystartuje w tegorocznej edycji Wyścigu Mistrzów.36-latek z Las Vegas, który dekadę temu zdobył tytuł w najwyższej kategorii NASCAR - Sprint Cup, stworzy drużynę USA w Pucharze Narodów Race of Champions wspólnie ze zgłoszonym wcześniej na zawody zwycięzcą tegorocznej edycji wyścigu Indianapolis 500 - Ryanem Hunter-Reayem. „Ścigałem się dla wielu wspaniałych sponsorów w mojej karierze, ale start dla mojego kraju - to coś wyjątkowego". - komentował Busch. „Patrząc, jacy kierowcy rywalizowali na Race of Champions i jacy będą rywalizować teraz, dołączenie do tej listy jest prawdziwym zaszczytem.

„Jestem także podekscytowany, że znowu połączę siły z Ryanem. Wygrał Indy 500 dla naszego teamu (Busch też wystąpił w tych zawodach, u boku Hunter-Reaya w zespole Andretti Autosport - przyp. red.), miejmy nadzieję teraz zwyciężymy RoC dla Stanów Zjednoczonych". Na tegoroczny Wyścig Mistrzów, który zostanie rozegrany w dniach 13-14 grudnia na Barbadosie, wcześniej ściągnięto poza wspomnianym Hunter-Reayem jeszcze m. in. triumfatora ostatniej edycji zawodów Romaina Grosjeana z Formuły 1, legendę 24-godzinnego wyścigu Le Mans - Toma Kristensena, czy byłego mistrza świata w rajdach i świeżo upieczonego czempiona globu w rallycrossie Pettera Solberga.

źródło: autosport.com