Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Di Resta gwiazdą Aston Martina
DTM: Di Resta gwiazdą Aston Martina

2019-02-14 - G. Filiks     Tagi: di Resta, DTM, Aston Martin, Dennis
Paul di Resta będzie liderem Aston Martina w serii DTM.

Brytyjski producent samochodów wchodzi do popularnego niemieckiego cyklu wyścigów samochodów turystycznych na sezon 2019. Wypełni lukę po Mercedesie, którzy zakończył starty ubiegłego roku.

Za projektem kryją się zespoły R-Motorsport i HWA. To one wszystko przygotowują. Co ważne, Aston Martin udzielił przedsięwzięciu "błogosławieństwa", ale nie zapewnił mu fabrycznego wsparcia. W akcji mamy zobaczyć cztery pojazdy bazujące na modelu Vantage. Di Resta poprowadzi jeden z nich.

Szkot w 2010 roku został mistrzem DTM, dosiadając samochód Mercedesa. Po tym sukcesie awansował do Formuły 1. Jeździł w niej trzy lata, następnie wrócił do Deutsche Tourenwagen Masters. W ostatnim sezonie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Znamy też już drugiego kierowcę Aston Martina. To Jake Dennis. Brytyjczyk w zeszłym roku startował Aston Martinem V12 Vantage GT3 w Blancpain GT Series - i wygrał jedne zawody (razem z Nickim Thiimem oraz Matthieu Vaxiviere).

Mówi się, że pozostałymi dwoma zawodnikami Aston Martina zostaną Daniel Juncadella oraz Ferdynand Habsburg.
Aston Martin będzie rywalizował w DTM z Audi i BMW. Sezon rusza w pierwszy weekend maja na torze Hockenheimring.
DTM: Di Resta gwiazdą Aston MartinaDTM: Di Resta gwiazdą Aston MartinaDTM