Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Drift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla Więcka
Drift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla Więcka

2014-07-23 - G. Filiks     Tagi: Drifting, Toruń, Drift, Drift Masters Grand Prix, DMGP, Motoarena, Więcek
Piotr Więcek po zwycięstwie w pierwszej, wygrał również drugą rundę Drift Masters Grand Prix, nowej ligi driftingowej w Polsce. Areną zmagań mistrzów kontrolowanego poślizgu był tym razem słynny stadion żużlowy MotoArena w Toruniu.

Drift Masters Grand Prix napisało historię driftingu - po raz pierwszy zawody tej dyscypliny sportu rozegrano na profesjonalnym torze do speedwaya, na którym specjalnie na to wydarzenie wylano asfaltową nawierzchnię.
Drift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla Więcka
Do zmagań przystąpiło 30 czołowych polskich drifterów. Mimo chwilowo niesprzyjającej pogody, na tybunach zasiadła ponad 7-tysięczna widownia, która mogła podziwiać brawurową jazdę wyjątkowymi samochodami o mocy oscylującej w przedziale od 400 do nawet 1000 koni mechanicznych.

Więcek za sterami Nissana Skyline pokonał w finale Grzegorza Hypkiego. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Mospinek. Znany z występów w Rajdzie Dakar Jakub Przygoński został od razu wyeliminowany przez Hypkiego.
Pięciu najlepszych zawodników nagrodzono premiami finansowymi na łączną kwotę 40 tysięcy złotych.

Więcek wygrał też pierwszą eliminację DMGP, zorganizowaną miesiąc temu w Gdańsku.

Dodatkową atrakcją zawodów w Toruniu był wyścig kartingowy gwiazd: drifterzy vs. żużlowcy. Po zaciętej walce, pierwszy finiszował żużlowiec Paweł Przedpełski. Podium uzupełnili drifterzy - kolejno Paweł Trela i Marcin Carzasty.
Trzecia, finałowa tegoroczna runda Drift Masters Grand Prix odbędzie się w dniach 13 - 14 września w Karpaczu.
Drift Masters Grand Prix - sezon 2014 - klasyfikacja generalna po 2 z 3 rund (TOP 10)

108
Drift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla WięckaDrift Masters Grand Prix: Zawody na toruńskiej MotoArenie także dla Więcka

źródło: informacja prasowa