Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Espargaro i Smith z MotoGP wygrali Suzuka 8 Hours
Espargaro i Smith z MotoGP wygrali Suzuka 8 Hours

2015-07-27 - G. Filiks     Tagi: Suzuka, MotoGP, Espargaro, Wyścigi długodystansowe, Japonia, Smith, Wyścigi motocyklowe
Pol Espargaro i Bradley Smith startujący w MotoGP w satelickim teamie Yamahy Tech 3, wygrali minionego weekendu 8-godzinny wyścig motocyklowy na japońskim torze Suzuka.

Hiszpan oraz Brytyjczyk zapewnili Yamasze pierwsze zwycięstwo w Suzuka 8 Hours od 1996 roku wspólnie z Katsuyukim Nakasugą. Zaczęło się pod wywalczenia pole position do zawodów przez Espargaro. W samym wyścigu Nakasuga słabo wystartował przez problemy z motocyklem i spadł na 10. miejsce, a później Espargaro dostał karę 30-sekundową karę za wyprzedzanie przy żółtych flagach, mimo tego jednoślad oznaczony numerem 21 zdublował wszystkich jedynie poza Hondą nr 778, którą dosiadali Josh Hook, Dominique Aegerter i Kyle Smith.
Espargaro i Smith z MotoGP wygrali Suzuka 8 HoursEspargaro i Smith z MotoGP wygrali Suzuka 8 Hours
Wyścig zakończył się dramatycznie dla dwukrotnego mistrza świata MotoGP Caseya Stonera, o czym pisaliśmy TUTAJ.