Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  F3 Euro Series, Nurburgring: Giermaziak kończy weekend bez punktów
F3 Euro Series, Nurburgring: Giermaziak kończy weekend bez punktów

2011-08-07 - M. Zabolski     Tagi: Nurburgring, Giermaziak, F3 Euro Series, Juncadella
Daniel Juncadella wygrał trzeci wyścig F3 Euro Series na Nurburgringu. Hiszpan pokonał swojego rodaka i lidera serii, Roberto Merhiego. Triumfator wczorajszych wyścigów na początku ścigał się ze zwycięzcą kwalifikacji, ale lider teamu Prema wyjechał  w końcu na pobocze w drugim zakręcie. Merhi zdołał odrobić tylko tyle, aby finiszować na drugim miejscu o 0,865 sekundy za - jak się okazało - nowym wiceliderem F3 Euro Series. Dotychczasowy posiadacz drugiego miejsca, Marco Wittmann dojechał szósty. Bez punktów z Nurburgringu wyjeżdża Kuba Giermaziak. Kierowca Verva Racing Team w bolidzie teamu Star bił się o dziesiątą punktowaną pozycję, którą wywalczył w drugim sobotnim wyścigu (drugi wyścig premiuje tylko pierwszą ósemkę). Do szczęścia zabrakło jednak niewiele ponad sekundy. Polak zdołał pokonać jedynie Kimiyę Sato.