Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Formuła E: Buemi zwycięzcą sobotnich kwalifikacji w Londynie
Formuła E: Buemi zwycięzcą sobotnich kwalifikacji w Londynie

2015-06-27 - G. Filiks     Tagi: Buemi, Wyniki, Kwalifikacje, Londyn, Formuła E
Sebastien Buemi jako ostatni mający realne szanse na mistrzostwo Formuły E, wygrał kwalifikacje do pierwszych zawodów finałowego weekendu inauguracyjnego sezonu serii wyścigowej elektrycznych bolidów w Londynie.

Szwajcar ocierający się o ścianę na ostatnim zakręcie pętli wytyczonej po parku Battersea, pokonał ją w czasie 1:24.648 i wyprzedził o blisko pół sekundy Jerome d'Ambrosio, który jechał razem z nim w czwartej, ostatniej grupie. Start z czoła stawki może być kluczowy w stolicy Wielkiej Brytanii, ponieważ wyścigi rozpoczną się za samochodem bezpieczeństwa po zmodyfikowaniu wyboistego pierwszego łuku trasy. Dodatkowo zakazano manewrów wyprzedzania na nim.

Buemi wywalczył swoje trzecie pole position w FE i dzięki trzem zdobytym punktom zdobytym zbliżył się w klasyfikacji generalnej na 20 oczek do pierwszego Nelsona Piqueta Juniora.
Formuła E: Buemi zwycięzcą sobotnich kwalifikacji w LondynieFormuła E: Buemi zwycięzcą sobotnich kwalifikacji w Londynie
Piquet Jr wystartuje dzisiaj z drugiego rzędu wspólnie z kolejnym pretendentem do tytułu Lukasem di Grassim.

Di Grassi tracący 17 punktów do lidera tabeli łącznej, ruszy przed nim. Zabrakło mu tylko 0.001 sekundy do d'Ambrosio.

Spośród pięciu debiutantów, najwyżej zakwalifikował się Oliver Turvey. Brytyjczyk dzielący garaż z Piquetem, zajął 7. lokatę. Pozostali nowicjusze wylądowali na końcu tabeli.